Wybór materaca to decyzja, która ma znaczący wpływ na jakość snu i ogólne zdrowie. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na komfort czy wsparcie kręgosłupa, ale także na skład oraz pochodzenie materiałów użytych do produkcji podłoża do spania. W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i zdrowotnej naturalność materaców stała się ważnym kryterium dla wielu konsumentów. Oznacza to, że materace SleepMed zasługują na szczególną uwagę, gdyż w ofercie znajdują się innowacyjne modele. A co warto o nich wiedzieć?

Materace ekologiczne i naturalne – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Czy materace SleepMed są naturalne? Jakie materiały są wykorzystywane w ich produkcji?Wybór ekologicznych, a zarazem naturalnych materaców to decyzja, która przynosi wiele korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i dla naszej planety. Przede wszystkim, naturalne materiały są wolne od szkodliwych chemikaliów, a dzięki temu użytkownicy mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich materac nie wydziela toksycznych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie. Poza tym ekologiczne materace są również bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż w czasie ich produkcji zużywa się mniej energii i wody, a także ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo wiele z tych materiałów jest biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu, co zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska.

Materace SleepMed – czy wykorzystują naturalne pianki?

Materace SleepMed cieszą się dużym uznaniem dzięki swojej zaawansowanej technologii i wysokiemu komfortowi snu, ale jak to wygląda w kontekście naturalności używanych materiałów, zwłaszcza pianek? Jak się okazuje – w ofercie dostępna jest unikalna kolekcja Natura, która wykorzystuje pianki naturalne. Oto kilka informacji, które powinieneś znać!

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Wysokoelastyczna pianka NATURALIS® to ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie. Wyróżnia się wysoką sprężystością, a także redukcję nacisku punktowego, co pozwala dbać o najlepszą pozycję ciała użytkownika. Wykorzystano tutaj naturalny olej rycynowy, który zastępuje sztuczne związki chemiczne. Poprawia to znacząco wentylację, a także właściwości hipoalergiczne podłoża od spania. Dodatkowo – wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne przeciwbólowe oraz nawilżające. Jej wysoką jakość oraz właściwości potwierdza certyfikat Nordic Swan Ecolabel.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Posiada ona otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest sprężysta, a także idealnie dopasuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, co gwarantuje najlepsze wsparcie dla kręgosłupa. WYkrozyano tutaj olej sojowy, który jest bezwonny i pochodzi z upraw ekologicznych, wolnych od stosowania sztucznych środków ochrony roślin. Składnik ten zastępuje sztuczne związki chemiczne, nadając piance dodatkowe właściwości hipoalergiczne. Dodatkowo wysoką jakość pianki potwierdza certyfikat SteP Oecotex oraz certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Pianka termoelastyczna Visco Bio

Zdrowy wypoczynek oraz korzystny wpływ na środowisko? To definicja pianki termoelastycznej Visco Bio. Powstała ona przy użyciu najnowocześniejszej technologii i spełnia wszelkie światowe standardy jakości pod względem bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii. Jej wyjątkową właściwością jest to, ze pod wpływem temperatury ciała pianka staje się niezwykle miękka i idealnie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Do jej produkcji został użyty olej rycynowy, który jest pozyskiwany sposób bezpieczny dla środowiska, a także ma delikatny, ale neutralny zapach. Idealnie nadaje się dla alergików! Wysoką jakość właściwości pianki Visco Bio potwierdza to, że jest ona produkowana zgodnie ze standardami Vita Rest Origin.

Czym wyróżnia się kolekcja SleepMed Natura?

Z pewnością zastanawiasz się, czy warto zainwestować w materace SleepMed z kolekcji Natura. Aby móc podjąć racjonalną decyzję przy ich zakupie, w pierwszej kolejności musisz wiedzieć, jakie cechy posiadają. Na uwagę zasługuje 7 stref komfortu, co oznacza, że oba materace zostały podzielone na siedem stref, z czego każda posiada inną twardość – np. strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka. Oprócz tego zostały wyposażone w technologię Airforce. Jest to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną gwarantująca maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Prowadzi to do podniesienie poziomu higieny, a także poprawy właściwości antyalergicznych. Oprócz tego wyróżniają się 4 twardościami, dzięki czemu każdy użytkownik dopasuje twardość do aktualnych potrzeb i oczekiwań! A czym różnią się dostępne w ofercie modele?

  • materac SleepMed Natura Plus posiada wypełnienie, które bazuje na trzech piankach, czyli piance Visco Bio, HR BIO i Naturalis,
  • materac SleepMed Natura Hybrid Plus posiada wypełnienie, które składa się z trzech pianek (Visco Bio, HR BIO i Naturalis), a także sprężyn kieszeniowych typu Multi.

A co jeszcze warto wiedzieć o kolekcji SleepMed Natura? Przede wszystkim na uwagę zasługuje pokrowiec, który został wykonany przy użyciu naturalnych włókien lnu. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową trwałością, miękkością i bardzo skutecznie odprowadza wilgoć. Co więcej – wykazuje właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, przez co idealnie sprawdzi się w łóżku alergików. Z uwagi na len, posiada także właściwości termoregulacyjne, chroniąc ciało przed przegrzaniem lub wychłodzeniem. Można go oczywiście ściągnąć, a następnie wyprać w domowych warunkach w temperaturze do 30°C.

O środowisko, a także swój sen, można dbać na wiele sposobów, w tym poprzez zakup materacy z kolekcji Natura. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór podłoża do spania powinien zależeć od indywidualnych preferencji użytkownika. Aczkolwiek materace SleepMed to świetna opcja dla tych, którzy szukają połączenia nowoczesnych rozwiązań z dbałością o jakość i bezpieczeństwo użytych materiałów.Czy materace SleepMed są naturalne? Jakie materiały są wykorzystywane w ich produkcji?

Materace SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.