Materac hybrydowy to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych materacy, który zapewnia najlepszy komfort, wsparcie ciała oraz wypoczynek. Słysząc o materacu hybrydowym, nie zawsze wiemy konkretnie o jaki rodzaj materaca chodzi oraz jakie posiada zalety. Po przeczytaniu tego artykułu będziemy dokładnie wiedzieć, czy materac hybrydowy jest produktem dla nas lub dla naszych bliskich.

Czym jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy jest połączeniem dwóch podstawowych wypełnień materacy, na które składa się pianka oraz sprężyny kieszonkowe. Są idealnym rozwiązaniem, kiedy nie możemy się zdecydować, który materac jest dla nas bardziej odpowiedni – hybryda łączy najlepsze cechy obu tych wypełnień, czyniąc materac hybrydowy niezwykle wygodnym oraz komfortowym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o budowę, to górna część materaca zawiera warstwę pianki. Może to być pianka termoelastyczna, lateksowa lub wysokoelastyczna, a nawet ich połączenie – zależy to od modelu materaca. W ten sposób materac idealnie dopasowuje się do ciała, przez co zapewnia równomierne podparcie, a to przekłada się na komfort oraz wygodę. W dolnych partiach materaca znajdują się sprężyny kieszeniowe, które zapewniają optymalne podparcie ciała w każdym punkcie oraz redukują drgania drugiej osoby. Taki rodzaj budowy oraz zastosowanych materiałów przynosi szereg zalet, ale też i kilka wad. Do przedstawicieli materacy hybrydowych zaliczyć można Hilding Electro oraz Hilding Dance.

Zalety i wady materacy hybrydowych

Czy warto wybrać materac hybrydowy?Materace do spania są niezwykle wygodne w użytkowaniu, co przekłada się na efektywny oraz komfortowy sen. Ponadto umożliwiają optymalne podparcie w każdym punkcie ciała, przez co wpływają pozytywnie na zdrowie. Materace hybrydowe redukują drgania, dzięki czemu śpiąc z partnerem nie odczujemy żadnych ruchów przy zmianie pozycji lub wstawaniu. Do zalet materacy hybrydowych należy także niezwykle wysoki poziom higieny. Odpowiedzialne są za to właściwości antyalergiczne charakteryzujące się dużą przewiewnością oraz zdolnością do utrzymania prawidłowego poziomu wilgoci wewnątrz materaca. W ten sposób nie gromadzą zanieczyszczeń oraz uniemożliwia rozwój mikroorganizmów, pleśni czy grzybów. Solidne wykonanie przekłada się na trwałość, a specyficzne połączenie obu wypełnień sprawia, że nie ulegają odkształceniom. Jak widać materace hybrydowe posiadają wiele zalet, jednak wyróżnić można także jedną wadę – wysoką cenę. Jednak decydując się na materac i zadając sobie pytanie jaki materac wybrać? warto rozważyć materace hybrydowe dostępne w Katowicach. Materace te cechują się wysoką jakością wykonania, więc będzie to inwestycja na lata.

Materace hybrydowe należą do jednych z nowocześniejszych materacy, które szczególnie polecane są każdemu! Zapewniają odpowiedni komfort oraz zdrowy i efektywny sen, który może być zbawieniem dla osób przepracowanych. Liczne zalety wskazują, że korzystać z niego mogą osoby aktywne, alergicy, dzieci czy osoby starsze. Polecany może być również każdemu człowiekowi cierpiącemu z powodu schorzeń czy wad kręgosłupa. Warto zatem rozważyć, czy materac hybrydowy nie będzie idealnym materacem dla nas.