Każdy z nas doskonale wie, że głównym elementem dobrze wyposażonego łóżka, które zapewnia zdrowy sen, jest odpowiedni materac dostosowany do indywidualnych potrzeb. Niestety jednak z tego powodu duża część społeczeństwa zapomina o doborze dobrej poduszki SleepMed. Okazuje się natomiast, że może ona odgrywać szczególną rolę, jeśli chodzi o problemy ze snem. W przypadku, więc gdy już udało nam się dobrać odpowiednie podłoże do snu, a nadal zmagamy się z bezsennością, może warto zwrócić uwagę na rodzaj swojej poduszki? Jej zmiana może znacznie wpłynąć na jakość naszego wypoczynku, w szczególności jeśli zmagamy się z różnego rodzaju schorzeniami sennymi.

Dobór poduszki SleepMed jako kluczowy element zdrowego wypoczynku

Poduszka od razu po materacu stanowi najważniejszy element dobrze wyposażonego łózka. Podobnie jak w przypadku podłoża do snu jej zadaniem jest wsparcie odpowiednich części ciała, gwarantując komfort wypoczynku, a tym samym pełną regenerację prowadzącą do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Jeśli jednak poduszka jest nieodpowiednio dobrana, nie stanowi ona stabilnego podłoża dla głowy i odcinka szyjnego. Tym samym nasza bezsenność czy inne problemy tej natury mogą być spowodowane nadmiernym uciskiem, dyskomfortem i po prostu brakiem wygody, przez który trudno nam znaleźć optymalną pozycję umożliwiającą szybkie zaśnięcie. Poza tym pewnie nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której poduszka była dla nas “za ciepła”. Oznacza to, że nie posiada ona zdolności do samodzielnej wentylacji, a jej wnętrze nie pozwala na swobodny obieg powietrza, co właśnie może prowadzić do zwiększenia temperatury otoczenia wypoczynku. Tak więc zmiana poduszki na model, który dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała i który cechuje się przewiewnością, jest w stanie skutecznie poradzić sobie z problemem bezsenności.

Dobór poduszki SleepMed a problemy ze snemWysokiej jakości poduszka SleepMed to także taka, która cechuje się właściwościami antyalergicznymi. Koniec końców nikt z nas nie ma ochoty wypoczywać w brudnych warunkach pełnych zanieczyszczeń zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz wypełnienia poduszki. Ten aspekt równie dobrze może świadczyć o obecności problemów ze snem, ponieważ wtenczas zmagamy się z pogłębionymi objawami alergii czy podrażnieniem skóry. Dobra poduszka SleepMed zapewnia zdrowy wypoczynek, zapobiegając rozwojowi wilgoci i mikroorganizmów we wnętrzu produktu, o czym też świadczy jej zdolność do samodzielnej wentylacji.

Innowacyjne rozwiązania w poduszkach SleepMed

Nawet po doborze odpowiedniej poduszki do snu często trudno jednoznacznie wskazać, co było powodem problemu bezsenności. Istotne jest jednak to, że od tej chwili możemy cieszyć się zdrowym wypoczynkiem niezakłóconym przez różne negatywne czynniki. Z pewnością w dużej mierze jest to zasługa zastosowania innowacyjnych rozwiązań w poduszkach SleepMed. Jednym z nich jest ergonomiczny kształt, który wskazuje na specjalne profilowania umożliwiające lepsze dopasowanie poduszki do naturalnych krzywizn głowy i karku. Tym samym poduszka jest także w stanie zapewniać większe podparcie oraz stabilność odcinka szyjnego, zarówno podczas spania na plecach, jak i na boku. Kształt poduszki uwzględnia oba przypadki, dlatego też otrzymujemy pełne wsparcie niezależnie od przyjętej pozycji w czasie wypoczynku. Dużym udogodnieniem w produktach SleepMed jest także zamek rozdzielczy. Jego obecność pozwala na ściągnięcie pokrowca poduszki, który następnie możemy wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Tego typu możliwość pozwala zachować czystsze środowisko snu, co może mieć szczególnie istotne znaczenie dla osób zmagających się z alergiami czy schorzeniami układu oddechowego. Ciekawe rozwiązanie stanowi natomiast zastosowanie włókien węglowych w modelu SleepMed Supreme Pillow. Wykazują one działanie absorbujące ładunki elektryczne z ludzkiego organizmu podczas snu, które zamagazynowały się w ciągu całego dnia. Nierzadko są one przyczyną napięcia mięśniowego, które właśnie może powodować problemy ze snem i brak możliwości szybkiego zasypiania. Jednak dzięki obecności włókien węglowych w wypełnieniu poduszki jesteśmy w stanie dobrze się zrelaksować, a nasz sen nie jest już dłużej płytszy, a głęboki i prawdziwie regenerujący.

Jak wybrać idealną poduszkę w przypadku problemu bezsenności?

Pozostaje jednak kwestia tego, jak dobrać dla siebie idealną poduszkę SleepMed. W ofercie możemy znaleźć trzy modle, wśród których jeden wyróżnia się właśnie działaniem relaksującym dzięki zastosowaniu włókien węglowych. Dlatego też jeśli prowadzisz bardzo napięty tryb życia pełen stresu, obowiązków i intensywnych emocji, warto rozważyć zakup poduszki SleepMed Supreme Pillow. Łagodzi ona negatywne samopoczucie, przyczyniając się do głębokiego wypoczynku. Poza tym jest ona również wyposażona w rozwiązania sprzyjające wentylacji wewnątrz wypełnienia, co przekłada się nie tylko na uzyskanie optymalnej temperatury snu, ale także czystego środowiska. Swobodny obieg powietrza zapobiega bowiem gromadzeniu się wilgoci i zanieczyszczeń, których rozwój mógłby doprowadzić nawet do powstania nowych schorzeń, alergii czy podrażnień skóry. Jeśli więc zależy Ci na higienicznych warunkach wypoczynku, ten produkt jest dla Ciebie idealny! Natomiast poduszka SleepMed Comfort Pillow jest przede wszystkim zalecana osobom, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi odcinka szyjnego kręgosłupa. Posiada ona bowiem specjalne profilowanie, które doskonale dostosowuje się do krzywizn ciała, zapobiegając uciskom i odciążając napięte mięśnie. Co więcej, jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy lubią spać na plecach, jak i tych preferujących pozycje boczne. Wykazuje również właściwości antyalergiczne, dlatego też będzie stanowić dobry wybór dla wszystkich alergików, których dokuczliwe objawy nie pozwalają na cieszenie się spokojnym wypoczynkiem. Z kolei model SleeMed Premium Pillow to poduszka o bardziej uniwersalnym kształcie, skierowana dla osób preferujących proste rozwiązania. Będzie ona dobrym wyborem w przypadku, gdy trudno nam się odzwyczaić od tradycyjnych modeli poduszek o okrągłym kształcie. Nie oznacza to jednak, że nie nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia dla głowy oraz karku. Dzięki wypełnieniu opartemu na piance termoelastycznej poduszka doskonale reaguje na ciężar i temperaturę ciała, dostosowując się do anatomicznej budowy użytkownika i gwarantując stabilne wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeśli więc to brak wygody nie pozwala Ci zasnąć, tego typu model może być strzałem w dziesiątkę!

Dobór odpowiedniej poduszki SleepMed ma zatem znaczący wpływ na jakość naszego snu oraz występowanie problemu bezsenności. Jeśli jest ona uwarunkowana niedostatecznym komfortem, uczuciem dużego ciepła czy zanieczyszczonym środowiskiem snu, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wymianę swojej dotychczasowej poduszki na nowszy model o lepszych właściwościach.