W dzisiejszym świecie coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą i ekologią. Dlatego też poszukujemy rozwiązań, które są najmniej szkodliwe dla środowiska. Warto wiedzieć, że nawet w dziedzinie zdrowego snu jesteśmy w stanie znaleźć produkty cechujące się ekologicznymi właściwościami. Dobrym tego przykładem są przede wszystkim materace SleepMed z kolekcji Natura. To produkty, które wręcz zostały stworzone dla miłośników zdrowego wypoczynku i ekologicznych rozwiązań. Czym jednak wyróżniają się te materace na tle standardowych modeli do snu?

Wykorzystanie naturalnych surowców w materacach SleepMed Natura

Materace SleepMed Natura to przede wszystkim produkty, które zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska. W odróżnieniu od innych modeli wykorzystują one ekologiczne rozwiązania w postaci naturalnych surowców, takich jak pianka wysokoelastyczna HR Bio, Naturalis czy termoelastyczna Visco Bio. Są to komponenty, które nasączono olejkiem sojowym lub rycynowym, dzięki czemu użytkownicy materaca mogą cieszyć się wypoczynkiem w prawdziwie higienicznym i zdrowym środowisku. Olejki te wyróżniają się bowiem działaniem antybakteryjnym, antyalergicznym, a nawet przeciwbólowym. Z drugiej strony zastępują one z kolei sztuczne związki chemiczne, które często są stosowane podczas produkcji materacy i mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Olejek rycynowy wykazuje także zdolność do rozluźnienia napiętych mięśni, dzięki czemu wypoczynek jest prawdziwie regenerujący. Jest on również pozyskiwany w bezpieczny dla środowiska sposób. Natomiast olej sojowy stanowi miły efekt uboczny produkcji soi przeznaczonej do spożycia. Tym samym pozyskiwanie tego surowca nie zagraża środowisku, a wykazuje on liczne właściwości, które są warte uwagi w dziedzinie zdrowego snu. Warto także nadmienić, że soja pochodzi z ekologicznych upraw i jest wolna od sztucznych środków ochrony roślin. Pianki nasączone tymi substancjami posiadają również odpowiednie certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i ich przyjazność dla środowiska. Dlatego też materace SleepMed Natura to idealne rozwiązanie w trosce o ochronę naszej planety.

Materac SleepMed Natura: czym się wyróżnia?Dodatkowe materiały i rozwiązania podnoszące komfort i zdrowie snu

Mówiąc o materacach SleepMed, nie sposób jednak pominąć dodatkowych rozwiązań w postaci zastosowania włókien lnu i bawełny organicznej we wnętrzu wypełnienia. Są to w pełni naturalne materiały, które wykazują się licznymi korzyściami dla zdrowego wypoczynku. Przykładowo włókna lnu wyróżniają się wyjątkową trwałością, co znacznie zwiększa odporność materaca na eksploatację i codzienne użytkowania. Jednocześnie jednak sprawiają, że materac zyskuje miękkość i zapewnia jeszcze bardziej komfortowy wypoczynek. Len posiada również zdolność do odprowadzania wilgoci, co jest istotne w kontekście właściwości higienicznych materacy z kolekcji Natura. Pozwala on zatem na swobodny obieg powietrza wewnątrz produktu, uniemożliwiając magazynowanie się zanieczyszczeń, które finalnie w połączeniu z wilgocią mogłyby doprowadzić do rozwoju pleśni. Włókna lnu posiadają także właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu użytkownik materaca nie zmaga się z problemem nadmiernego pocenia się. Z kolei bawełna organiczna może pochwalić się świetną przepuszczalnością powietrza, co ponownie decyduje o tym, że nasze ciało nie ulega przegrzaniu w czasie wypoczynku. Jest też materiał stosowany w pokrowcu materaca, który sprawia, że staje się on bardziej miękki i przyjemny w dotyku. Poza tym bawełna jest wolna od toksycznych środków mogących drażnić skórę człowieka. Dzięki temu użytkownik materaca może cieszyć się bezpiecznym i komfortowym snem.

Właściwości antyalergiczne materacy SleepMed Natura

Choć oczywiście standardowe modele materacy SleepMed nierzadko wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi, to jednak materace z kolekcji Natura nie mą sobie równych. Wykorzystanie naturalnych tworzyw w wypełnieniu materaca bezpośrednio bowiem przekłada się na większą higieniczność wypoczynku. Syntetyczne komponenty i sztuczne substancje sprawiają, że nie jest możliwy swobodny obieg powietrza wewnątrz materaca, a niejednokrotnie nawet cechują się gorszą trwałością, przez którą produkty są bardziej podatne na odkształcenia i inne konsekwencje w wyniku codziennego użytkowania produktu. Właściwoci antyalergiczne materacy SleepMed Natura przekładają się więc bezpośrednio na długoletnią żywotność podłoża do snu. Zapobiegając magazynowaniu się zanieczyszczeń, a ponadto umożliwiając zdjęcie pokrowca i wypranie go w pralce, przyczyniają się do zachowania czystego środowiska snu. Poza tym materace z tej kolekcji charakteryzują się także zastosowaniem technologii Airforce – polega ona na nacinaniu poszczególnych warstw materaca w tzw. kratkę wentylacyjną, która zwiększa zdolność wypełnienia do samodzielnej wentylacji. Wszystkie materiały wykorzystane w modelach Natura posiadają również odpowiednie certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie i higieniczności użytkowania, takie jak Nordic Swan Ecolabel czy Oeko-Tex Standard 100. Trudno zatem nie zgodzić się, że materace SleepMed wyróżniają się wśród swoich konkurentów.

U kogo sprawdzą się modele SleepMed Natura?

Jakim użytkownikom najlepiej jednak sprawdzą się modele SleepMed Natura? Oczywiście przede wszystkim tym, którym zależy na ekologicznym środowisku snu wolnym od szkodliwych i sztucznych substancji. Wtenczas dobrym wyborem będzie materac SleepMed Natura Plus. To produkt, który bazuje na w pełni ekologicznych materiałach, takich jak termoelastyczna pianka Visco Bio czy włókna lnu i bawełna organiczna. Dzięki temu zapewnia on higieniczne warunki wypoczynku i sprawdzi się także osobom zmagającym się z dokuczliwymi objawami alergii czy schorzeniami układu oddechowego. To jednak nie wszystko! Modele z kolekcji Natura doskonale również powinny sprawdzić się osobom ze schorzeniami kręgosłupa, które wymagają odpowiedniego wsparcia ciała. Z racji, że naturalne komponenty występujące w wypełnieniu materaca cechują się dużą trwałością i zdolnością dostosowania do anatomicznej budowy ciała, niewątpliwie stanowi on rozwiązanie dla wszystkich poszukujących komfortowego podłoża do snu.

Materace SleepMed Natura mogą więc pochwalić się licznymi korzyściami dla zdrowego wypoczynku. Niejednokrotnie stanowią też lepsze rozwiązanie niż standardowe modele materacy, którym może brakować właściwości higienicznych. Są więc dobrym wyborem nie tylko dla miłośników ekologii, ale dla wszystkich, którzy wymagają czystego środowiska wypoczynku.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.