Wśród ofert materacowych najczęściej możemy spotkać modele piankowe i sprężynowe. To zdecydowanie dwa najpopularniejsze produkty, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego podłoża do snu. Jednakże materace sprężynowe mogą pod pewnymi aspektami przeważać nad standardowymi modelami piankowymi. Wykorzystują one bowiem technologię sprężyn typu Multi, które znacznie wpływają na poziom komfortu użytkownika materaca. Jeśli więc poszukujesz podłoża, które zapewni Ci najlepszą wygodę, powinieneś rozważyć zakup jednego z modeli SleepMed Hybrid.

Czym są sprężyny kieszeniowe?

Sprężyny kieszeniowe to jedne z najnowocześniejszych rodzajów sprężyn stosowanych w materacach. Charakteryzują się tym, że każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszeni wykonanej z odpowiedniego materiału. Oznacza to więc, iż sprężyny pracują niezależnie od innych, a ruch jednej nie wpływa na pozostałe sprężyny znajdujące się w materacu. Każda indywidualnie reaguje na nacisk wywierany przez ciało użytkownika, gwarantując odpowiednie wsparcie dla danego miejsca na ciele oraz odpasowując się do krzywizn całej sylwetki.

W materacach SleepMed Hybrid mamy jednak do czynienia z 7-strefową sprężyną typu Multi. W odróżnieniu od standardowych materacy sprężynowych te posiadają znacznie większą ilość sprężyn kieszeniowych, przez co możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie podłoża do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Poza tym sprężyny posiadają mniejszą średnicę i są gęsto rozłożone, dzięki czemu materac zyskuje jeszcze większą elastyczność punktową. Tym samym materace Hybrid cechują się dwa razy większą ilością punktów podparcia niż klasyczne modele materacy sprężynowych.

Sprężyny Multi jako idealne rozwiązanie dla wygodyW jaki sposób sprężyny kieszeniowe wpływają na poziom wygody?

Sprężyny kieszeniowe typu Multi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały idealne dopasowanie podłoża do naturalnych krzywizn ciała. Dlatego też każda ze sprężyn pracuje niezależnie i reaguje na nacisk konkretnego punktu sylwetki użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac jest w stanie zapewnić indywidualnie dostosowane wsparcie dla naszego ciała. Wtenczas nasza sylwetka pozostaje stabilna, a w szczególności kręgosłup, który jest najbardziej narażony na konsekwencje nieodpowiedniego doboru materaca. Stabilność ta przekłada się z kolei na poczucie komfortu. Nawet jeśli doświadczamy przyjemnego uczucia otulenia, możemy być pewni, że jest to właśnie wynik indywidualnej pracy sprężyn kieszeniowych. Ponadto 7-strefowe rozwiązanie świadczy o poprzecznym systemie podziału twardości. Poszczególne rzędy sprężyn cechują się więc innym stopniem twardości, zapewniając właściwe wsparcie konkretnym częścią naszego ciała. Wyróżniamy tutaj takie strefy jak: strefa podparcia stóp, podparcia łydki, podparcia, uda, podparcia bioder, podparcia lędźwi, strefa wysokiego komfortu oraz strefa podparcia głowy. Razem połączone składają się na ogólny komfort wypoczynku, gdyż cała sylwetka otrzymuje odpowiednie podparcie zgodne z jej potrzebami i naciskiem wywoływanym przez poszczególne punkty ciała.

Doskonałym przykładem jest tutaj model SleepMed Hybrid Premium. To rozwiązanie, które zapewnia równowagę między optymalnym wsparciem a wygodą, a wszystko to dzięki zastosowaniu 7-strefowej sprężyny typu Multi. Jej obecność pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała, niezależnie od przybranej pozycji, co w żadnym stopniu nie wpływa na odczuwany przez nas komfort, a może nawet sprawić, że pozbędziemy się wszelkich dolegliwości bólowych. Nietrudno bowiem zgadnąć, iż ból pleców o poranku jest spowodowany nieodpowiednio dobranym podłożem do snu, które nie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Modele SleepMed Hybrid są więc na ten problem doskonałym lekarstwem! Ich specjalny design pozwala się także cieszyć efektem delikatnego masażu, co sprawia, że wypoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.

Kto powinien zdecydować się na materace SleepMed z kolekcji Hybrid?

W rzeczywistości materace SleepMed Hybrid są dedykowane wszystkim, którzy szukają wygodnego podłoża do wypoczynku, a jednocześnie pragną, aby materac zapewniał odpowiednie wsparcie dla ciała, zapobiegając dolegliwościom bólowym. Komu jednak w szczególności powinien sprawdzić się materac z technologią sprężyn kieszeniowych typu Multi?

To przede wszystkim dobry wybór dla osób ze schorzeniami kręgosłupa czy dolegliwościami bólowymi pozostałych stawów. Materace SleepMed Hybrid wyróżniają się bowiem właściwościami ortopedycznymi, które zapobiegają pogłębianiu się różnych dysfunkcji ciała oraz łagodzą bóle czy dyskomfort. Poza tym umożliwiają swobodny przepływ krwi, co przekłada się także na lepsze dotlenienie tkanek, a w rezultacie lepszą regenerację organizmu podczas snu. Sprężyny kieszeniowe nie powodują również odleżyn, które mogą być szczególnie dokuczliwe po porannym wstaniu z łóżka.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi typu Multi mogą być także idealną opcją dla osób aktywnych fizycznie, które wymagają treściwej regeneracji po wzmożonym wysiłku. Wtenczas odpowiednie podłoże do snu to konieczność, aby sportowiec mógł wrócić do pełni swoich sił. Sprężyny kieszeniowe pozwolą mu rozluźnić napięte mięśnie, co nie jest możliwe w przypadku materacy o niskiej jakości, gdzie ciało nie otrzymuje właściwego wsparcia, przez co mięśnie pozostają spięte.

Osoby starsze posiadające problem z poruszaniem się, a w szczególności ze wstawaniem i kładzeniem się do łóżka, również z pewnością docenią właściwości materacy SleepMed z kolekcji Hybrid. Sprężyny w nich umieszczone uginają się bowiem pod wpływem ciężaru użytkownika, ułatwiając nie tylko zmianę pozycji, ale właśnie również poranną pobudkę czy wieczorne przygotowania do snu. Ponadto 7-strefowe materace sprężynowe SleepMed posiadają odpowiednią wysokość wynoszącą ponad 20 cm, dzięki czemu ponownie wstanie z łóżka nie staje się trudnością dla osoby starszej, która ma problem z podniesieniem własnego ciężaru ciała.

Sprężyny kieszeniowe typu Multi zastosowane w materacach SleepMed stanowią zatem idealne rozwiązanie znacznie poprawiające komfort wypoczynku. Dzięki temu, że doskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała, są w stanie zapewnić pełne wsparcie całej sylwetki, co bezpośrednio przekłada się na osobiste odczucia dotyczące wygody. Co więcej, każda ze sprężyn pracuje niezależenie od pozostałych – otrzymujemy zatem wsparcie tam, gdzie najbardziej go potrzebujemy.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.