Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że za nasze dobre samopoczucie w dużej mierze odpowiada jakość naszego snu. Gwarancją przespanej nocy i odpowiedniego odpoczynku jest trafnie dobrany materac. Na rynku znajdziemy chociażby materace piankowe oraz sprężynowe, a dlaczego warto wybrać te drugie z naciskiem na model Hilding Fandango, dowiesz się z dość obszernego, ale interesującego artykułu poniżej.

Charakterystyka materacy sprężynowych

Nieprawidłowe ułożenie podczas snu przyczynia się do bólów pleców oraz stawów, zaś w dłuższej perspektywie użytkowania, nawet do zwyrodnień kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiedni komfort w czasie spania. Jak już sama nazwa wskazuje, materac ten zbudowany jest ze specjalnego systemu sprężyn, gdzie każda z nich działa w indywidualny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu, materac zapewnia najlepszą elastyczność punktową. Szczególnie warto rozważyć zakup tego typu materaca w przypadku podwójnego łóżka, gdyż materace sprężynowe niwelują wszelkie wstrząsy i nieprzyjemne hałasy, dzięki czemu nie odczuwamy kiedy nasz partner czy partnerka przewraca się na drugi bok. To będzie wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla osób, mających bardzo płytki sen.

Hilding Fandango jako produkt polecany w profilaktyce wad postaw

Hilding Fandango - wyrób medycznyWady postawy ze względu na częstość ich występowania stały się powszechnym problemem społecznym. Poza czynnikami, na które nie mamy wpływu istnieje szereg innych elementów, których wyeliminowanie stanowi klucz do profilaktyki i rehabilitacji wad postawy. Poza aktywnością fizyczną, czyli ruchem w każdej postaci, ćwiczeniami korekcyjnymi, dobraniem odpowiedniej wysokości krzeseł, biurka czy stolików – jednym z kluczowych aspektów jest dobór odpowiedniego materaca. Dokładnie w tym celu powstał flagowy model Hilding Fandango, który zapewnia doskonałą elastyczność punktową, dopasowuje się w łatwy sposób do anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu kręgosłup zyskuje optymalne wsparcia, zaś mięśnie odpoczywają i regenerują się po całym dniu wysiłku i codziennych obowiązków. To między innymi efekt zastosowania specjalnej 7-strefowej sprężyny kieszeniowej, obustronnej pianki Flexifoam (o wysokości 3cm), gdzie po jednej stronie znajduje się warstwa włókna kokosowego, zaś z drugiej naturalnego filcu. Dzięki swoim właściwościom, wynikającym z konstrukcji, model Hilding Fandango polecany jest w profilaktyce wad postawy. Przechodząc przez szereg restrykcyjnych testów oraz licznych medycznych badań uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co oznacza, że traktowany jest w kategorii wyrobów medycznych.

Naturalne materiały oznaczają najwyższą jakość produktu

Dla wszystkich ceniących sobie zastosowanie naturalnych materiałów warto podkreślić stosowny fakt, iż materac Hilding Fandango swoją podwyższoną twardość zawdzięcza dzięki zastosowaniu znacznej warstwy naturalnego filcu wełnianego, a także co może być ciekawsze dla wszystkich miłośników technologicznych nowinek i rozwiązań, w materacu Fandango zastosowana jest także spora warstwa orzecha kokosowego, którego włókna łączy wewnątrz lateks. Gdybyście zdecydowali się na ten innowacyjny model materaca Hilding to możecie dostać go w antyalergicznym pokrowcu Medi-Cover (ok. 21 cm), którego wyróżnia to, że nadaje się do regularnego, częstego prania.