Trudno wskazać jeden typ materaca, który spełni oczekiwania wszystkich użytkowników. Odpowiedni materac dla kręgosłupa oraz efektywnego wypoczynku to taki, który utrzymuje ciało w naturalnej pozycji. Kręgosłup powinien być ułożony prosto (a nie wyginać się w łuk), zaś pośladki, pięty, ramiona oraz głowa powinny być stabilnie podparte. Zbyt twardy materac naciska na główne punkty podparcia, powodując nienaturalne ułożenie, zaś zbyt miękki sprawia, że ciału brakuje podparcia przez co się zapada. Zarówno za twardy, jak i za miękki materac może nasilać bóle kręgosłupa. Idealny model to taki, na którym leżąc przez dłuższy czas, nie czujemy żadnego nacisku. Zupełnie tak jakbyśmy unosili się na wodzie. Jeden model materacy może doskonale sprawdzić się u niektórych osób z bólami lędźwiowymi, a u innych wzmagać dolegliwości bólowe, dlatego w tym przypadku warto sięgać po produkty marki Hilding, jak chociażby Hilding Flamenco, bo to gwarant najwyższej jakości oraz dbałości o Wasz udany sen.

Flamenco to nie tylko taniec

Hilding Flamenco to model materaca sprężynowego, którego konstrukcja została oparta na innowacyjnych sprężynach Multipocket. Charakteryzują się one znacznie mniejszą średnicą w odróżnieniu od sprężyn kieszeniowych. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie większej ilości sprężyn na tej samej powierzchni materaca. Sprężyny wykonują pracę indywidualną, dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcie sylwetki przez całą noc. Zróżnicowana twardość tych elementów pozwala na utworzenie siedmiu stref podparcia ciała, zapewniając komfortowy wypoczynek. Materac marki Hilding Flamenco jest produktem przeznaczonym do użytku dwustronnego. Jego jedna strona została wyposażona w profilowaną płytę lateksową, a druga składa się z wysokoelastycznej pianki. Niezależnie od preferencji użytkownika, obydwa tworzywa podnoszą elastyczność i sprężystość, a także ułatwiają odprowadzanie wilgoci i przepływ powietrza przez materac.

Multipocket to technologia przyszłości dostępna w teraźniejszości

Hilding Flamenco - materac multipocket Niezależnie od tego, czy odpoczywasz, czy czytasz książkę, a może oglądasz telewizję – za każdym razem jest Ci po prostu wygodnie – a wszystko to za sprawą zastosowania 7-strefowej sprężyny Multipocket. Na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy sprężyną Multipocket, a tradycyjną sprężyną kieszeniową może być niewielka. Jednak jeżeli przyjrzysz się im dokładniej zauważysz, że sprężyna Multipocket ma mniejszą średnicę, a także jest jej po prostu więcej na każdym metrze kwadratowym materaca. Każda mała sprężynka pracuje osobno – mamy zatem także więcej punktów podparcia na całej powierzchni materaca. W przypadku modelu Hilding Flamenco zauważysz także różne kolory na sprężynach: to efekt zastosowania sprężyn o różnej twardości tak, aby stworzyć 7 zróżnicowanych stref, odpowiadających potrzebom poszczególnych partii ciała. Dzięki temu materac dopasowuje się do kształtu Twojego ciała jeszcze dokładniej. Dodatkowo po jednej stronie Hilding Flamenco zastosowano profilowaną płytę lateksową Flexifoam (o wysokości 3,5 cm), a po drugiej zaś piankę wysokoelastyczną HR (o wysokości 4cm) i niezależnie od tego którą stronę materaca wybierzesz, obie zapewnią dodatkową elastyczność oraz sprężystość całego materaca.

Nie tylko materac, ale również pokrowiec – o tym dlaczego warto mieć wybór także tego drugiego

Producent także umożliwia wybór jednego z dwóch rodzajów pokrycia. Obydwa warianty posiadają właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu nadają się doskonale dla osób zmagających się z alergią. Pierwszy z nich to pokrowiec Velvet (ok. 22 cm), który charakteryzuje się wyjątkową miękkością i delikatnością. Wykorzystana do jego produkcji nowoczesna technologia Plotex zawiera naturalne probiotyki, które zwalczają alergeny, zapewniając zdrowy i spokojny sen. Drugi wariant, Tencel (ok. 22 cm) to pokrowiec z wiskozy, który hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiej skóry. Włókna wiskozy świetnie radzą sobie również z odprowadzaniem wilgoci podczas korzystania z materaca. Bez względu na ostateczny wybór pokrowca, obydwa rodzaje zapewniają równie komfortowy i zdrowy wypoczynek – zarówno pokrowiec Tencel, jak i Velvet (który należy prać w temperaturze nie większej niż 60°C).