Zapobieganie wadom postawy w wieku dziecięcym i nastoletnim jest jednym ze sposobów uniknięcia poważnych problemów tego typu w dorosłym życiu, dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłowy rozwój układu kostnego człowieka, które powinno zacząć się już w wieku niemowlęcym. Jednocześnie nie należy zaniedbywać odpowiedniej profilaktyki w następnym rozwoju życia dziecka. Przez dłuższy czas była to niewypełniona luka, która pozostawała poza obszarem zainteresowania producentów materaców. Od kilku jednak lat pojawia się coraz więcej modeli, które tworzone są właśnie z myślą o dzieciach po okresie łóżeczkowym oraz nastolatkach, a na lidera w tej kategorii wyrastają młodzieżowe modele materacy Hilding z naciskiem na model Hilding Funky, którego mocne strony poznacie w poniższym artykule.

Dopasowanie materaca do ciała i antyalergiczne właściwości

Hilding Funky - materac piankowy Dziś przyjrzymy się modelowi, który został stworzony właśnie z myślą o starszych dzieciach i nastolatkach. Dobrze dobrany materac młodzieżowy posiada dwie podstawowe cechy: świetnie podpiera ciało i jest antyalergiczny, co w dobie wielu uczuleń pozwala także uniknąć problemów związanych z układem oddechowym i kondycją skóry. Jednak bez wątpienia najważniejsze jest doskonałe dopasowanie materaca do ciała. Producenci wykorzystują kilka rodzajów materiałów, które odznaczają się przede wszystkim dużą sprężystością, a dzięki temu także dobrym wsparciem kręgosłupa, ale na lidera tej kategorii bezapelacyjnie wyrastają modele marki Hilding.

Materac, który „rośnie” razem z Waszymi pociechami

Na szczególną uwagę zasługuje młodzieżowy model Hilding z najnowszej kolekcji. To materac Funky, który przeznaczony jest zarówno młodszych dzieci, na przykład w wielu przedszkolnym, jak i dla tych starszych. To wysokoelastyczna pianka Flexifoam o dużej sprężystości, która świetnie dopasowuje się do ciała i jednocześnie redukuje nacisk na organizm. Ponieważ młodsze dzieciaki rosną dość szybko, materac ma dwie strony o różnej twardości. Wraz ze wzrostem wagi dziecka, można zmienić stronę na nieco twardszą. Profilowania pianek, które także można uznać za specjalność firmy Hilding dodatkowo rozkładają ciężar równomiernie na całej powierzchni, ale także wspomagają proces wentylacji i cyrkulacji powietrza. To także rekomendowany model dla wszystkich posiadaczy piętrowych i wysuwanych łóżek, a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranej wysokości wkładu materaca.

Nie zapominajmy o designie

W przypadku modeli dla nastolatków Hildinga jak model Funky warto także wspomnieć o świetnej oprawie całości, jaką są niezwykle kolorowe i przyciągające uwagę pokrowce. Na pewno jest to idealne uzupełnienie całości, które podkreśla właśnie młodzieżowy charakter tych modeli, bo przecież pamiętajmy, że młodzi ludzie przywiązują do tej kwestii jeszcze większą uwagę, aniżeli reprezentanci starszego pokolenia. W tym przypadku całości dopełni uwielbiany model pokrowca Young (ok. 15 cm) który łączy w sobie nowoczesny design (ciekawy motyw graficzny), a także praktyczność, gdyż możliwe jest regularne pranie pokrowca (w temp. 60*C) bez obawy o jego zmechacenie, zniszczenie czy starcie modnego wzoru, wytłoczonego na wierzchu pokrowca.