Zupełnie naturalną rzeczą jest, że z upływem czasu każde ciało się zmienia, zmieniają się także nasze potrzeby i wymagania – tak samo względem życia, jak i odpowiedniego wypoczynku. Warto jednak przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie, wybierając odpowiedni materac do spania. W przypadku podłoża dla seniora należy uwzględnić najważniejsze informacje, takie jak stan zdrowia, kondycja fizyczna oraz wiek użytkownika. Jak wybrać odpowiedni materac?

Komfortowy wypoczynek każdej nocy

Z upływem lat coraz częstszym zjawiskiem są problemy ze snem. Badania wykazują, że już po osiągnięciu 50 roku życia część osób zaczyna gorzej sypiać, redukując czas snu z ośmiu godzin do około pięciu. Zupełnie naturalne jest, że pojawiają się różnego rodzaju choroby, które również nie ułatwiają problemów związanych z zasypianiem. Wszelkie dolegliwości ze stawami czy kręgosłupem mogą skutecznie uniemożliwiać komfortowy wypoczynek, tym samym powodując, że samopoczucie po nieprzespanej nocy nie będzie satysfakcjonujące. Seniorzy bardzo często decydują się na spanie na kanapie lub wersalce zamiast materaca, co jest dużym błędem. Produkty tego typu zostały stworzone na potrzeby umeblowania pomieszczenia, jako dodatek, na którym możemy usiąść, pijąc kawę – ale zdecydowanie nie powinno się na nich spać. Ratunkiem w takiej sytuacji mogą okazać się jednak materace nawierzchniowe, które mogą być wyposażone we wkład z pianki, a jej rodzaj zależy wyłącznie od potrzeb danego użytkownika.

Stabilne podparcie dla kręgosłupa

Jak wybrać materac dla seniora?Kwestią, na którą należy bezwzględnie zwrócić uwagę, jest dopasowanie się materaca do ciała podczas wypoczynku. Odpowiednio dobrany produkt powinien redukować ucisk na biodra, kark, ramiona i szyję. Kręgosłup powinien znajdować się wówczas w linii prostej, a pozycja, którą przyjmiemy, nie ma na to żadnego wpływu. Dobrze dobrane materace do spania charakteryzują się twardością dostosowaną do wymagań użytkownika. W przypadku osób, które większą część dnia spędzają w łóżku, np. ze względów zdrowotnych, istotną kwestią staje się właściwość przeciwdziałania powstawaniu odleżyn, która jest możliwa w przypadku materacy ortopedycznych.

Rodzaje materacy. Który z nich wybrać?

Pojawia się wiele informacji, a wraz z nimi pytanie: jaki materac wybrać dla seniora? Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę najważniejsze informacje o danej osobie. Wiele zależy od tego, jakie są oczekiwania seniora oraz preferencje, ale także od stanu kondycji i zaleceń lekarza. W ten sposób mamy pewność, że dobieramy odpowiedni produkt, który sprawi, że wypoczynek będzie komfortowy, a organizm zregenerowany po nocy na materacu. Wśród rodzajów produktów tego typu na rynku wymienić można między innymi modele piankowe, sprężynowe, lateksowe oraz wspomniane wcześniej ortopedyczne. Wszystkie produkty można obejrzeć w sklepie stacjonarnym z materacami w Katowicach.

Wybór materaca, niezależnie od tego, dla kogo będzie przeznaczony, musi uwzględniać najważniejsze informacje o użytkowniku. W ten sposób mamy możliwość doboru produktu, który całkowicie spełni nasze wymagania, pozwalając na zdrowy odpoczynek.