Łóżko kontynentalne to dobry wybór prawie do każdej sypialni. Przekonaj się, czy także do Twojej.

Czym jest łóżko kontynentalne?

To łóżko, które można rozpoznać po tym, że ma trzy warstwy. Skrzynię ze sprężynami, materac kontynentalny oraz topper. Łóżko kontynentalne jest wyższe od łóżka tradycyjnego o około 30 cm, jest obite tkaniną oraz ma wysoki i komfortowy zagłówek. Łóżka kontynentalne są przeznaczone zarówno dla osób śpiących w pojedynkę, jak i dla par. Generalnie można jednak powiedzieć, że to duże łóżka, bo zazwyczaj ich wymiary zaczynają się od 140 cm w szerokości. Klasyczna szerokość łóżka dla jednej osoby to 90 cm. Łóżka kontynentalne są jednak uważane za niezwykle komfortowe oraz wytrzymałe łóżka. Przekonaj się dlaczego.

Zalety i wady łóżka kontynentalnego

Hilding - łóżka kontynentalneZalety łóżek kontynentalnych:

  1. Trwałość na lata – łóżko kontynentalne na samym spodzie ma warstwę sprężyn, która sprawia, że nie odgina się ono trwale pod ciężarem ciała. Dzięki temu łóżko, niezależnie od Twojej wagi i lat używania, cały czas jest elastyczne.
  2. Wysoki komfort – takie łóżko gwarantuje Ci wysoki komfort snu i wypoczynku. Możesz w nim wybrać aż dwa rodzaje materacy i zapewnić sobie dzięki temu niezwykle komfortowy sen. Miękki zagłówek w łóżku umożliwia Ci za to bardzo wygodne, wielogodzinne czytanie książek czy korzystanie z laptopa.
  3. Modny design – łóżka kontynentalne wyglądają niezwykle stylowo, dlatego będą na pewno bardzo modnym dodatkiem do Twojej sypialni, zwłaszcza tej bardzo nowoczesnej.
  4. Idealne dla alergików – dzięki kilku warstwom, które dobrze przepuszczają powietrze, w takim łóżku nie gromadzi się łatwo woda, ani grzyby czy roztocza. Dlatego jest dobrym wyjściem dla osób z alergiami, a także dla astmatyków.
  5. Wygoda dla par – to zdecydowanie jedno z najwygodniejszych łóżek dla partnerów. Warstwa sprężyn zapewnia łóżku wytrzymałość. Są to jednak nowoczesne sprężyny, nie musicie więc bać się o to, że się wykrzywią. Dodatkowe dwie warstwy materacy gwarantują Wam niezwykłą wygodę snu i zapewniają równomierne podparcie Waszych kręgosłupów i ciał we wszystkich strategicznych odcinkach. Niezależnie od tego, w jakich pozycjach śpicie w nocy.

Wady łóżek kontynentalnych:

  1. Wysoki koszt – przeważnie takie łóżka kosztują więcej niż standardowe łóżka. Taka inwestycja może Ci się jednak opłacić, bo jak zostało wcześniej wspomniane, takie łóżko jest bardzo trwałe.
  2. Problematyczne dla seniorów – lub osób, które mają problem z kręgosłupem lub poruszaniem się. Wstawanie z takiego łóżka, zwłaszcza częste w nocy, może być mniej wygodne ze względu na jego większą wysokość.

Jaki materac wybrać do łóżka kontynentalnego?

Kupując materac na łóżko kontynentalne, weź pod uwagę materiał, z jakiego jest zrobiony, jego twardość oraz wymiary.

Sprężyny czy pianka – materace kontynentalne z pianki termoelastycznej czy wysokoelastycznej, lub zawierające kilka warstw różnych pianek, są idealne dla każdego. Najbardziej przysłużą się jednak osobom z chorobami kręgosłupa, seniorom, alergikom czy z problemami z krążeniem. Materace kontynentalne sprężynowe, ale tylko te nowoczesne z kieszeniami, są za to dobrym wyborem dla partnerów, którzy kładą się do łóżka lub wstają o innej porze oraz partnerów o wysokiej masie ciała.

Materac kontynentalny twardy czy miękki – jeśli zupełnie nie masz pewności, jaki materac lubisz, najlepiej wybrać materac kontynentalny średniotwardy. Natomiast osoby o wysokiej masie ciała, lepiej aby wybrały twarde materace kontynentalne. Będą one trwalsze i lepiej dopasują się do ich sylwetki. Wszystkie typy twardości znajdziesz m.in. w ofercie Hilding.

Szerokość 140 czy 160 cm – jeśli macie drobne sylwetki i nie rozpychacie się w łóżku, spokojnie wystarczy Wam materac kontynentalny o szerokości 140 cm. Jeśli zależy Wam na super wygodzie, jedno z Was wierci się w nocy albo macie duże postury ciała, lepsza będzie szerokość 160 cm albo i większa.

Materac nawierzchniowy – też warto go wybrać

Taki materac też ma znaczenie dla komfortu Twojego snu. To cienki materac, który znajduje się na samej górze łóżka. Jeśli lubisz spać na bardzo twardym łóżku, taki materac może podwyższyć twardość materaca głównego. Podwyższoną twardość gwarantuje Ci na przykład materac nawierzchniowy Hilding Bass. Natomiast jeśli masz problemy z kręgosłupem, możesz wybrać materac nawierzchniowy z pianki Visco z dodatkiem masujących kręgosłup wypustek. Zwiększy on regenerację mięśni przykręgosłupowych podczas snu.

Łóżko kontynentalne a tradycyjne – podobieństwa i różnice

Łóżka kontynentalne, zazwyczaj podobnie jak tradycyjne, nie mają pojemnika na pościel. W obu przypadkach możesz go dokupić lub wybrać droższą wersję łóżka, która go posiada. Oba typy łóżek pozwalają na samodzielny wybór materaca, a także kupisz je zarówno w klasycznych sklepach meblowych, jak i sklepach internetowych. Największą różnicą między nimi jest to, że łóżka kontynentalne są bardziej różnorodne. Łóżko drewniane albo stalowe ma bardzo konkretną formę. W łóżku kontynentalnym możesz dobrać każdy jego element osobno, w tym nawet kształt nóżek, zagłówka, kolor obicia. Możesz to zrobić w łóżkach szwedzkiego producenta Hilding. Takie łóżko jest też większe i mniej ustawne, bo nie postawisz go na przykład pod oknem. Dlatego zazwyczaj jest ono przeznaczone do większych sypialni.