Przyszła pora na zakup nowego materaca? Spróbujemy dzisiaj znaleźć rozwiązanie w sam raz dla Ciebie! Poznaj wyjątkowy materac piankowy i przekonaj się, że jego liczne właściwości zapewnią Ci zdrowy i komfortowy sen przez całą noc!

Materac – dlaczego jest ważny

Dlaczego ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany materac? Pamiętajmy, że jego podstawową rolą jest zapewnienie nam komfortowego, ale zarazem zdrowego snu. Przecież dużą część naszego życia spędzamy właśnie w łóżkach, dlatego nie ma tutaj na czym oszczędzać. Oczywiście, dobór odpowiedniego wyrobu to kwestia bardzo mocno indywidualna. Każdy z nas ma inne potrzeby, na przykład co do twardości wyrobu, z jakiego korzysta. Tutaj warto jest się na chwilę zatrzymać, ponieważ jest to kwestia rzeczywiście bardzo istotna, ponieważ to właśnie od niej zależy, czy nasze ciało będzie podpierane w odpowiedni sposób. Jeśli śpimy na zbyt miękkim modelu to może się zapadać, a kręgosłup wyginać, analogicznie jak w hamaku. Z kolei, gdy wypoczywamy na wyrobie za twardym nasze plecy będą się nienaturalnie prostować, co powodować będzie uciski, z czym w parze idą chociażby drętwienia kończyn, a także tak prozaiczny kłopot, jak znalezienie wygodnej pozycji do regeneracji.

Materac piankowy – wybierz go dla siebie!

Materac piankowy - dla kogo to dobra opcja?Materace piankowe to bezwzględny hit. Pianki to naprawdę nowoczesne surowce, które są cały czas udoskonalane, przez co możemy cieszyć się różnymi właściwościami. Pod uwagę  lepiej wziąć tutaj, chociażby piankę termoelastyczną Visco. Pod wpływem temperatury dostosowuje się ona do kształtu naszego ciała, a co za tym idzie przyjemnie je otula, pomaga się rozluźnić, lecz zarazem gwarantuje odpowiednie podparcie. Jest to świetna opcja, chociażby dla osób, które muszą zmagać się na przykład z kłopotami z krążeniem czy też walczących z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Jednocześnie trzeba podkreślić, że całość jest bardzo trwała. Pianka termoelastyczna po skończonym użytkowaniu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dostępne są także inne pianki, jak chociażby wysokoelastyczna, która gwarantuje świetne podparcie całego ciała lub też lateksowa. Oczywiście ważny jest również rozmiar – znajdziemy, chociażby zapewniający królewski sen materac piankowy 160×200

Właściwości antyalergiczne

Warto jest dodać, że materac piankowy to strzał w dziesiątkę dla wszystkich alergików! Wiele z nich ma otwartą strukturę komórkową, dzięki czemu gwarantują świetny przepływ powietrza. Osoby z nadwrażliwością powinny zwłaszcza zwrócić uwagę na modele lateksowe, ponieważ wskazany materiał gwarantuje szereg właściwości antyseptycznych, dzięki czemu nie musimy przejmować się niepożądanymi gośćmi w naszych łóżkach, jak wszelkiego rodzaju grzyby oraz bakterie. Przy zakupie materaca warto też zwracać uwagę na pokrowiec – tutaj istotne jest, aby łatwo było go ściągnąć i wyprać w możliwie jak najwyższej temperaturze.

Materace piankowe to szeroka gama wyrobów. Jesteśmy przekonani, że warto jest przyjrzeć im się bliżej. Idealny znajdzie każdy z nas!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/