Przyszła zima, za oknem pojawia się śnieg, a temperatura spada poniżej zera. Takie warunki nie wpływają korzystnie na organizm człowieka, gdyż mogą wiązać się z gorszą jakością snu. Warto wówczas zastosować kilka rozwiązań, które pozwolą Ci uchronić się przed chłodem, a jednym z nich mogą być materace SleepMed. Wyróżniają się licznymi technologiami oraz wyjątkowymi materiałami, które są w stanie zapewnić zdrowy sen – i to niezależnie od warunków panujących za oknem! A w jaki sposób?

Jak zima wpływa na jakość snu człowieka?

Sekret snu w zimie – jak materace SleepMed chronią przed chłodem?Każda pora roku jest inna oraz inaczej oddziałuje na ludzki organizm, a zima nie jest wyjątkiem! A dlaczego tak naprawdę negatywnie wpływa ona na jakość snu człowieka? Wyróżnia się tutaj trzy główne powody, a do nich zalicza się to, iż:

 • niższe temperatury mogą utrudniać zasypianie, ponieważ organizm potrzebuje odpowiedniej ilości ciepła, aby się zrelaksować i zasnąć,
 • zmniejszona ekspozycja na światło słoneczne może zaburzać rytm dobowy organizmu, co u wielu osób prowadzi do trudności w zasypianiu oraz stanowi przyczynę obniżonej jakości snu,
 • w tym okresie wiele osób boryka się z infekcjami dróg oddechowych (np. przeziębienie), co może prowadzić do kłopotów ze snem z powodu dyskomfortu fizycznego, takiego jak zatkany nos.

Wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpływać na sen i prowadzić do pogorszenia ogólnego samopoczucia, a tym samym kondycji zdrowotnej w okresie zimowym. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które umożliwią Ci zadbanie o efektywny wypoczynek!

Najlepsze sposoby na zdrowy sen zimą

Zapewnienie sobie zdrowego snu w okresie zimowym może wymagać dodatkowego wysiłku, jednak zdecydowanie warto to zrobić – w końcu troska o sen skutkuje prawidłowym funkcjonowaniem w ciągu dnia oraz lepszym samopoczuciem zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. W takim razie, co możesz zrobić?

 • zadbaj o odpowiednią temperaturę w sypialni – w tym pomieszczeniu nie powinno być zbyt zimno ani zbyt gorąco podczas snu, a w czasie zimy, w celu podniesienia temperatury, możesz skorzystać z np. z grzejnika,
 • wymień swoją kołdrę – na zimę zaleca się kołdry zimowe, czyli takie, które wyróżniają się wyższa gramatura wypełnienia, przez co lepiej izolują ciepło i gwarantują odpowiedni komfort termiczny,
 • użyj koca – jeśli nadal jest Ci zimno, to warto położyć np. na prześcieradło lub na kołdrę gruby koc, który zapewni dodatkową warstwę izolacyjną.

Nie bez znaczenia jest tutaj także dobre podłoże do spania. A dlaczego? I czy warto postawić tutaj na materace SleepMed?

Materace SleepMed – w jaki sposób chronią przed chłodem?

Dobry materac na zimę powinien gwarantować najlepsze właściwości termoizolacyjne. Z uwagi na to, powinien posiadać m.in. piankę termoelastyczną, która stanowi świetne rozwiązanie na zimową pogodę! Wynika to z faktu, iż dzięki swojej strukturze oraz właściwościom termoregulacyjnym, nie tylko zapewnia przyjemne uczucie ciepła, ale także minimalizuje ryzyko nadmiernego pocenia się. Jest to idealna opcja dla osób, które np. wykorzystują dodatkowo koc lub dogrzewają sypialnię. Wszystkie materace SleepMed zostały wyposażone w pianki termoelastycznej VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Musisz o nich wiedzieć przede wszystkim to, że:

 • reagują na ciepło i ciężar ciała użytkownika, przez co idealnie się do niego dopasowują,
 • mają pozytywny wpływ na układ nerwowy, co pomaga w łagodzeniu bólu pleców czy karku,
 • pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy poprzez zapewnienie odpowiedniej pozycji kręgosłupa,
 • posiadają właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • pozwalają na przyjemne otumanione ciała użytkownika i zapewniają niesamowite uczucie miękkości.

Materace SleepMed – jak wpływają na jakość snu?

Materace SleepMed są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać użytkownikom optymalne wsparcie i komfort podczas snu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości snu. Posiadają status wyrobu medycznego, a także certyfikat jakości AEH, czyli wiesz, że inwestujesz w przetestowane produkty wyróżniające się najwyższą jakością. Oprócz tego korzystnie wpływają na efektywny sen, gdyż:

 • posiadają technologię Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza wewnątrz podłoża do spania, przez co możliwa jest eliminacja ciepłego i wilgotnego powietrza,
 • umożliwiają regulację twardości z uwagi na ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, gwarantując 4 stopnie twardości, a w modelach z odpinanym topem – aż 6 stopni twardości,
 • ubrano je w antyalergiczne pokrowce, które są nie tylko stylowe, ale także wspomagają obieg powietrza i gwarantują antyalergiczne warunki do wypoczywania.

Materace SleepMed – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Odpowiednie podłoże do spania to podstawa zdrowego snu, a materace SleepMed zostały stworzone z myślą o dopasowaniu się do potrzeb i preferencji każdego użytkownika. Z uwagi na właściwości, idealnie sprawdzą się u:

 • osób starszych,
 • osób zmagających się z alergia lub astmą,
 • osób aktywnych oraz prowadzących siedzący tryb życia,
 • osób zdrowych oraz zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa,
 • osób chcących zadbać w profilaktyczny sposób o swoje plecy,
 • osób poszukujących komfortowych warunków do zdrowego wypoczynku.

Materace SleepMed nie mają barier – może z nich skorzystać każdy, wystarczy tylko, że przy wyborze uwzględni swoje osobiste potrzeby, a także preferencje, m.in. pod kątem rodzaju wypełnienia. Warto również zauważyć, że są dostępne w różnych rozmiarach, co sprawia, że mogą być stosowane zarówno przez jedną osobę, jak i przez pary.

W zimowe noce, kiedy temperatura spada, ważne jest, aby móc cieszyć się komfortowym i ciepłym snem. Materace SleepMed są niezawodnym partnerem w zapewnieniu wyjątkowego komfortu termicznego i wsparciu dla kręgosłupa, co przekłada się na spokojny sen, a także gwarantujący pełną regenerację wypoczynek.

wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.