Największą trudnością, z jaką muszą się zmierzyć konsumenci chcący kupić nowy materac do spania jest wybór odpowiedniej twardości. Mówi się, że im twardsze podłoże do spania tym zdrowiej, ale nie w każdym przypadku się to sprawdza. Najważniejsze są indywidualne preferencje oraz potrzeby konkretnego użytkownika. Ale co wtedy, gdy sami nie potrafimy ich określić?

Materac o czterech twardościach – jak to możliwe?

Jeszcze do niedawna dwie twardości materaca były niemałą innowacją, a model SleepMed Comfort charakteryzuje się aż czterema! Wszystko za sprawą odpinanego topu, który można przełożyć na drugą stronę lub całkowicie odpiąć. Ruchoma warstwa została stworzona z pianki termoelastycznej VitaRest, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może uzyskać od średniego, aż po bardzo wysoki poziom twardości i wybrać ten, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Sam materac również jest stworzony z pianki termoelastycznej, ale poza nią we wkładzie znajduje się także pianka wysokoelastyczna. Połączenie tych dwóch surowców sprawia, że SleepMed Comfort jest wyrobem sprężystym, wytrzymałym i odpornym na odkształcenia. Idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika bez względu na pozycję ciała oraz zapewnia wspaniałe podparcie dla kręgosłupa.

Potwierdzone właściwości prozdrowotne

SleepMed Comfort - innowacyjny materac o czterech twardościachNie trzeba wierzyć na słowo, gdy mowa o prozdrowotnych właściwościach tego modelu. Materace SleepMed to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów, które słyną ze statusu wyrobów medycznych! Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że zostały dogłębnie przetestowane, a wyniki badań były szczegółowo analizowane przez ekspertów. Tym samym można być pewnym, że produkty te spełniły wszystkie restrykcyjne wymagania, które są konieczne, aby produkt uzyskał taki status. To jednak nie jedyna zasługa tego materaca – SleepMed Comfort uzyskał certyfikat jakości AEH, który jest przyznawany przez szwajcarski Instytut oraz laboratorium Sleep-Lab. To wyróżnienie potwierdza spełnienie czterech najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Materac SleepMed Comfort – dla kogo?

SleepMed Comfort to produkt wyróżniający się wieloma zaletami, ale jedną z najważniejszych jest fakt, iż został on podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości. Oznacza to, że każda część ciała jest podpierana w sposób indywidualny, dopasowany do potrzeb konkretnego odcinka. Podłoże jest najtwardsze w okolicy bioder, ponieważ to właśnie one wywierają największy nacisk i potrzebują największego wsparcia. Najbardziej miękko jest z kolei w strefie znajdującej się pod stopami oraz przy głowie. Takie rozwiązanie sprawia, że jest to materac idealny dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa oraz szyi. Wspaniale dopasowuje się do ciała użytkownika, a jednocześnie nie odkształca się. Zastosowane materiały oraz nacięcia i profilowania utworzone we wkładzie sprawiają, że jest to produkt bezpieczny dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny. Świetnie sprawdzi się także u osób niezdecydowanych i ceniących sobie produkty wysokiej jakości, które spełniają swoją funkcję przez długie lata.

SleepMed Comfort jest produktem na tyle innowacyjnym, że sam jest w stanie perfekcyjnie odpowiedzieć na potrzeby użytkownika. Ten wyrób świetnie sprawdzi się w każdej sypialni, a jego nieograniczone możliwości sprawiają, że wspaniale posłuży przez długie lata.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/