Materace dla seniora to kategoria, która powinna być opracowywana ze specjalną starannością. Jaki sprawdzi się najlepiej? Pamiętajmy, że nasze potrzeby z wiekiem się zmieniają, dlatego osoby starsze mogą mieć inne potrzeby jeśli chodzi o idealną powierzchnię do snu.

Jaki materac dla seniora wybrać?

Dobre materace dla seniora powinny zapewniać przede wszystkim odpowiednie podparcie całego ciała, tak aby wszystkie mięśnie w czasie nocnego odpoczynku mogły się w pełni zregenerować. Dobrze też, jeśli wskazany model będzie przeciwdziałał różnego rodzaju dolegliwościom bólowym, szczególnie w okolicach pleców. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o tym, aby były one zwyczajnie wygodne, dopasowywały się do kształtu ciała i przynosiły ulgę, w przypadku często występujących wśród osób starszych problemów z krążeniem, które objawiają się najczęściej zimnymi dłońmi i stopami. Warto też postawić na wyroby, gdzie łatwo jest zachować higienę na najwyższym poziomie. Jaki w takim razie wybrać? Opcji jest naprawdę wiele!

Postaw na stabilną powierzchnię

Porządne materace dla seniora - jaki model wybrać?Dla wielu seniorów to nie poczucie miękkości jest najważniejsze, kiedy decydują się na materac, lecz mocne, stabilne podparcie, które będzie stanowić gwarancję tego, że ich kręgosłup przez całą noc będzie utrzymany w stabilnej pozycji. Takim produktem bez wątpienia jest Hilding Pasodoble. Został on stworzony na bazie wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych oraz wzbogacony również o wysokiej jakości matę kokosową, która świetnie wzmacnia konstrukcję, a także gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza. Warto dodać, że pomimo dużej twardości produkt jest bardzo elastyczny i wygodny. Świetnie sprawdzi się też dla regulowanych stelaży, gdzie sami decydujemy o tym, jak mocno nachylony jest podnóżek czy zagłówek.

Komfort na najwyższym poziomie

Jakie jeszcze materace mogą się tutaj dobrze sprawdzić? Bez wątpienia doskonałym wyborem są te, które posiadają aż dwie twardości, dzięki czemu można je bez problemu dostosować do często zmiennych potrzeb naszych seniorów. Pod uwagę weźmy tutaj chociażby Hilding Tango. Posiada on blat pianki wysokoelastycznej, która zestawiona została z pianka FlexiFoam. Dzięki temu całość jest bardzo wygodna, lecz także zapewnia stabilną powierzchnię do wypoczynku. Dobrze też zwrócić uwagę na Hilding Zorba z pianką lateksową po jednej stronie i FlexiFoam po drugiej. Dzięki temu cieszy nas zmienną powierzchnią snu, a także wykazuje szereg właściwości antybakteryjnych, co znaczy, że będzie to naprawdę dobre rozwiązanie.

Bez wątpienia wysokiej jakości materace to świetne wyjście dla seniorów. Jesteśmy przekonanie, że wskazane materace zapewnią zdrowo i komfortowo przespaną noc!