Materace sprężynowe istnieją na rynku już od lat, nic zatem dziwnego, że stały jedynymi z najpopularniejszych modeli. Zapewniają wysoki komfort snu i pozwalają dobrze wypocząć każdemu, niezależnie od wieku czy wagi. Jednak materace sprężynowe dostępne aktualnie na rynku różnią się od tych znanych jeszcze kilka lat temu. Na czym polega różnica? 

Czym są materace sprężynowe? 

Materace do spania gwarantują wysoki komfort odpoczynku oraz efektywny sen, co skutkuje dobrym samopoczuciem oraz sporą ilością energii w ciągu dnia. Nie da się zaprzeczyć, że podłoża do snu pełnią wyjątkowo, ważną rolę w życiu każdego człowieka i z uwagi na ten fakt warto bliżej przyjrzeć się współczesnym modelom. Wkład oparty na sprężynach zapewnia wiele dodatkowych cech, którymi charakteryzuje się każdy materac sprężynowy i jest to:

  • wysoka elastyczność,
  • większa wytrzymałość,
  • idealne podparcie sylwetki oraz kręgosłupa,
  • redukcja drgań,
  • odpowiednia sprężystość podłoża.

Każdy materac sprężynowy może być wyposażony w trzy rodzaje sprężyn. Różnica między nimi wynika z budowy oraz wielkości średnicy. Jednak jest jedna ważna zasada w tego typu modelach – im mniejsza średnica sprężyny, tym więcej zmieści się ich na jednym metrze kwadratowym, a co za tym idzie – zapewniają one lepsze podparcie całej sylwetce. A jakie materace sprężynowe znajdują się w ofercie marki Hilding?

Wyjątkowe materace sprężynowe

różnią się od siebie wieloma cechami. W ofertach dostępnych na rynku dostępnych jest wiele modeli wyposażonych w najnowocześniejszy wkład sprężynowy. Wśród nich wyróżnić:

  • Poznaj wyjątkowe materace sprężynowe!Hilding Tango – materac przeznaczony dla osób starszych oraz z problemami z kręgosłupem. Posiada w swoim wkładzie sprężyny kieszeniowe oraz wysokoelastyczną piankę HR po jednej stronie, natomiast po drugiej piankę lateksową. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko obie strony materaca są przeznaczone do użytkowania, ale zapewniają także dwie różne twardości.
  • Hilding Electro – materac z odpinanym topem, który tworzy unikatowych 6 twardości. Umożliwia to dopasowanie odczuwalnej twardości materaca do indywidualnych preferencji użytkownika. Model ten jest przeznaczony jest dla każdego – osób aktywnych, cierpiących na choroby kręgosłupa czy par. Wszystko to za sprawą sprężyny Multipocket oraz jednostronnych pianek HR i hybrydowej.
  • Hilding Lambada – wyjątkowy materac kierowany głównie do osób aktywnych oraz par z dużą różnicą w wadze. W swojej budowie posiada sprężynę Pocket Plus, po jednej stronie piankę wysokoelastyczną, a po drugiej blat lateksu z kokosem. W ten sposób zapewnia nie tylko najwyższy komfort wypoczynku, ale także i antyalergiczne środowisko.

Wyjątkowy komfort jest na wyciągnięcie ręki z materacami sprężynowymi. Idealnie dopasowują się one do kształtu ciała oraz podpierają kręgosłup w celu zapewnienia jak najlepszych warunków snu. Materace tego typu dodatkowo gwarantują higieniczne warunki snu oraz efektywny wypoczynek.