Sen stanowi jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka. Pozwala prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia i dba o dobre samopoczucie. Z uwagi na to materace dla par zasługują na szczególną uwagę, ponieważ muszą być odpowiednio dopasowany nie do jednego, a do dwóch użytkowników. Jakie właściwości powinien posiadać idealny materac dla par i co znajduje się w ofercie renomowanego – Hilding Anders? 

Czym są materace dla par? 

Materace dla par stanowią idealne rozwiązanie dla osób chcących wypoczywać w jednym łóżku wraz ze swoim partnerem. Stanowią połączenie różnego rodzaju cech, które należy brać pod uwagę w czasie wybierania materaca, czyli:

  • odpowiednia szerokość – aby umożliwić komfortowy wypoczynek, materac dla par powinien mieć minimum 140 cm, czyli po 70 cm szerokości dla każdej osoby,
  • elastyczność punktowa, czyli uginać się tylko w miejscu nacisku,
  • redukcja drgań – w ten sposób minimalizuje się ryzyko obudzenia partnera zmieniając pozycję czy wstając,
  • są odpowiednio dopasowane pod względem preferowanej twardości oraz wagi partnerów.

Wszystkie materace do spania, które są skierowane do par powinny być odpowiednio dopasowanie do ich indywidualnych potrzeb. Z uwagi na to w ofertach lokalnych sklepów można znaleźć wiele wyjątkowych produktów, które nie tylko zapewniają komfortowy sen, ale także i prawidłowo podpierają kręgosłup oraz posiadają dobroczynne właściwości.

Jakie właściwości posiadają materace dla par? 

Materace dla par - dlaczego warto w nie zainwestować ?Każdy materac jest inny. Różnica wynika przede wszystkim z rodzaju zastosowanego wkładu oraz wynikających z niego cech. Wśród materacy dla par wyróżnić można chociażby Hilding Step, który posiada redukującą drgania sprężynę kieszeniową oraz obustronną pianką FlexiFoam. Gwarantuje to wysoka elastyczność oraz plastyczność produktu. Obie strony materaca są przeznaczone do użytkowania, a ich regularne obracanie zwiększa trwałość oraz poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Innym modelem jest materac Hilding Flamenco, czyli materac cechujący się dwiema twardościami. Obie jego strony są dostosowane do użytkowania, jednak różnią się między sobą twardością, dzięki czemu w  każdej chwili można po prostu materac obrócić o sto osiemdziesiąt stopni i cieszyć się nowym komfortem! Wewnątrz znajduje się sprężyna Multipocket oraz antyalergiczna pianka lateksowa po jednej stronie i sprężysta pianka wysokoelastyczna HR po drugiej stronie. Ciekawym modelem jest Hilding Fandango – wyrób medyczny posiadający właściwości prozdrowotne, które pozytywnie wpływają na stan kręgosłupa. Pozwala to wypocząć parę, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa. Dodatkowo posiada certyfikat AEH, który potwierdza, że materac  został poddany specjalistycznym testom oraz szczegółowej analizie weryfikującej 4 najważniejsze dla materacy czynniki: ergonomię, higienę, klimat i trwałość. Jeśli chodzi o wkład materaca Hilding Fandango, to wyróżnia się tutaj redukująca drgania sprężyna kieszeniowa oraz elastyczna pianka FlexiFoam. Wewnątrz znajduje się również uprowadzający i amortyzujący drgania filc oraz zapewniająca higieniczne środowisko mata kokosowa. Materace te łączy jednak kilka podobieństw, a mianowicie:

  • posiadają siedem stref twardości,
  • są wykonane z antyalergicznych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów,
  • ubrane są w pokrowce z możliwości ściągnięcia i wyprania.

Materace dla par powinny znajdować się w sypialni każdego małżeństwa, narzeczeństwa czy pary. Stanowią prawidłowe podparcie kręgosłupa do obu użytkowników i pozwalają im odpowiednio się wysypiać. W ofercie lokalnych sklepów znajduje się wiele niezwykłych modeli, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji.