Zdrowy sen powinien być podstawą codziennego funkcjonowania. Wiele osób śpi jednak na rozkładanych kanapach lub wersalkach, ponieważ nie są w stanie pozwolić sobie na zakup nowego łóżka. Wiele z nich także po prostu przyzwyczaiło się do snu na nieprzystosowanych do niego meblach. Wypoczynek na kanapie, czy wersalka to niezbyt dobry pomysł. Dlaczego? Wyjaśniamy!

Sen na kanapie

To bardzo zły pomysł ze względu na to, że mebel ten jest przystosowany do rekreacyjnego wypoczynku, a nie jakościowego snu. Przede wszystkim kanapa nie posiada odpowiedniego wypełnienia, które może zapewnić podparcie dla kręgosłupa i całego ciała. Jest twarda, a nocny wypoczynek na jej powierzchni może przyczynić się do bólu pleców, niewyspania, czy nawet pogłębiania wad postawy. Kanapa także bardzo łatwo się odkształca. Sen na nierównej powierzchni znacznie wpływa na komfort wypoczynku i staje się po prostu bardzo niewygodny. Bardzo dużo Polaków decyduje się spać na wersalkach i kanapach i nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą za sobą nieść takie decyzje. Na meblach tego typu można spać raz na jakiś czas – na pewno nie codziennie. Jeśli chcesz pozbyć się męczącego bólu kręgosłupa i zacząć się wysypiać, zwróć uwagę na alternatywy dla tego niezbyt dobrego pomysłu.

Ograniczony budżet

Śpisz na kanapie Koniecznie zamień ją na materac! Gdzie go kupić?Wiele osób po prostu nie może pozwolić sobie na zakup nowego materaca bazowego i łóżka ze względu na możliwości finansowe. To dosyć problematyczna kwestia, którą można jednak łatwo rozwiązać! W takiej sytuacji świetną opcją może okazać się zakup materaca nawierzchniowego, czyli „nakładki” na obecne podłoże. Produkt ma zazwyczaj od 1 do 10 cm grubości, a jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni podłoża i zadbanie o komfort jego użytkownika. Materac nawierzchniowy posiada różne stopnie twardości i dzięki niemu możesz sprawić, że twarde podłoże stanie się miękkie i wygodne. Wiele modeli posiada specjalne gumki i zamki, które sprawiają, że produkt nie przesuwa się na podłożu bazowym. Materace nawierzchniowe zapewniają podparcie dla kręgosłupa i pozwalają ciału rozluźnić się podczas snu. Są także bardzo higieniczne – łatwo wyprać ich pokrowiec i regularnie dbać o ich czystość. Materace nawierzchniowe sprawdzą się idealnie alergikom i wszystkim tym, którzy cenią sobie higieniczny sen.

Materac bazowy

Jeśli masz wystarczająco środków finansowych, by zamienić niewygodną kanapę na wysokiej jakości materac, zrób to jak najszybciej! Na rynku znajdziesz bardzo wiele produktów z różnym rodzajem wypełnienia i właściwościami. Modele piankowe sprawdzą się osobom preferującym miękkie podłoża i będą idealnym rozwiązaniem dla sportowców. Dzięki swojej budowie zapewniają rozluźnienie mięśni podczas snu, a jednocześnie bardzo solidnie podpierają kręgosłup. Modele sprężynowe świetnie sprawdzą się parom i osobom ceniącym sprężyste podłoża. Są niesamowicie solidne i trwałe, wyróżniają się elastycznością punktową, dzięki czemu nie przenoszą drgań. Modele naturalne to innowacja na rynku materacy. Produkty zbudowane są z surowców pochodzenia naturalnego, które mają właściwości antyalergiczne i są bezpieczne dla środowiska. Szeroki wybór modeli znajdziesz w materacach Wadowice czy Tomaszów Lubelski. Pożegnaj sen na niewygodnej kanapie już dziś i zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie!