Trudno wyobrazić sobie bardziej klasyczne podłoże do spania, niż materac sprężynowy. Od wielu lat można je znaleźć w sypialniach na całym świecie. Mimo, że w tej chwili dostępne są już inne opcje zapewniające wygodny sen, materace sprężynowe nadal stanowią czołówkę wśród wybieranych rozwiązań sypialnianych.

Materac zbudowany na bazie sprężyn – czym się charakteryzuje?

Materace sprężynowe charakteryzują się sprawdzoną od lat bazą, złożoną z systemu sprężyn, które zapewniają odpowiednie i zrównoważone wsparcie dla ciała. Materace sprężynowe to gwarancja równej powierzchni do spania, a także wyjątkowa elastyczność punktowa, a co za tym idzie wygoda. Materace sprężynowe dzielimy na dwie główne rodziny produktów.

  • Materace kieszeniowe zawierają sprężyny otoczone indywidualnymi kieszeniami z materiału. Dzięki niezależnemu układowi, możliwa jest niezależna praca poszczególnych sektorów sprężyn. Twardość poszczególnych obszarów można również dostosować indywidualnie do preferencji użytkownika.
  • Materace multipocket cechują się podobnym charakterem działania, jednak ich sprężyny mają zwykle mniejszą średnicę. Oznacza to, że na metr kwadratowy przypada o wiele więcej sprężyn, czyli można dopasować właściwości materaca o wiele bardziej precyzyjnie.

Pianki amortyzujące działanie sprężyn

Jaki materac sprężynowy wybrać? Sprawdź ofertę w swoim mieście!Podobnie jak system amortyzacji w samochodzie, materace składają się z kilku kluczowych elementów sprężynujących. Obok klasycznych sprężyn wykorzystuje się również różnego rodzaju gąbki i pianki, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania podłoży do spania.

Wyróżnia się pianki termoelastyczne, które wraz z użytkowaniem dopasowują swój kształt do właścicieli, lub pianki wysokoelastyczne, które są bardzo odporne na trwałe odkształcenia i gwarantują uczucie położenia się w świeżym łóżku każdego wieczora.

Stosuje się również nawierzchnie amortyzujące z materiałów naturalnych, na przykład maty kokosowe, które najczęściej mają na celu zwiększenie twardości materaca.

Idealny materac, czyli jaki?

Wizja idealnego materaca będzie różna dla każdego użytkownika. Oprócz jego preferencji ogromne znaczenie mają również warunki fizyczne, takie jak wzrost i waga. Kluczowe są również aspekty, takie, jak wielkość sypialni, a więc i dopasowanie do niej powierzchni łóżka. Ogromnym plusem materacy sprężynowych jest ich dostępność w różnych rozmiarach, grubościach i konfiguracjach. Zakup dobrego materaca to inwestycja, która będzie procentować przez wiele kolejnych lat.

Zainteresowała Cię wizja idealnego podłoża sprężynowego? Największy wybór materacy dostępny w naszych salonach: Materace Hilding w Toruniu oraz Materace Hilding w Płocku.