Stale szukasz podłoża do snu, które spełni Twoje oczekiwania, a mimo to nie wiesz, na jakie cechy zwracać szczególną uwagę? Nie jesteś w tym sam/a – rynek sypialniany rozwinął się w ostatnim czasie tak bardzo, że nie sposób odnaleźć się pośród tych wszystkich możliwości. Jak zatem robić zakupy, by wybrać produkt idealny?

Dwa najważniejsze parametry podczas wyboru materaca idealnego

Zakup nowego podłoża do snu może przysporzyć bardzo wielu problemów. Choć wydawać by się mogło, że to przysłowiowa „bułka z masłem”, to realia bywają nieco inne. Podczas poszukiwań modelu idealnego warto zwracać uwagę na dwa najważniejsze parametry:

  • Rozmiar materaca jest zdecydowanie jedną z najważniejszych kwestii. Należy wziąć pod uwagę rozmiar pokoju, a także to, czy ma na nim spać jedna, czy też dwie osoby. Osoby, które śpią w pojedynkę, a jednocześnie bardzo cenią swój komfort poleca się materac piankowy 100×200.
  • Twardość zależy od indywidualnych preferencji, a także od jego wagi i wzrostu. Producenci wykorzystują uniwersalną skalę, która pomaga zainteresowanym wybrać odpowiedni model: H1 oznacza miękki, stworzony dla osób o masie ciała nieprzekraczającej 60 kg, natomiast H4 – bardzo twardy, dla użytkowników o wadze ponad 100 kg.

Odpowiednio dobrane łóżko do spania gwarancją dobrego samopoczuciaSen jest ważny, ale dlaczego?

Idealne łóżko do spania to takie, które sprawia, że rano wstajesz bez większego problemu, a wieczorem zasypiasz w dosłownie kilka minut. Zakup materaca wysokiej jakości to doskonała inwestycja dla każdego, komu zależy na śnie wysokiej jakości. Organizm potrzebuje nocnego wypoczynku, by funkcjonować prawidłowo. Ma bardzo duży wpływ na efektywną pracę mózgu, pamięć i ogólne samopoczucie. Osoby, które cierpią z powodu bezsenności mają problemy z kondycją, nadwagą, czy koncentracją. Nieefektywny lub niewystarczająco długi nocny wypoczynek może przyczynić się do upośledzenia układu odpornościowego oraz hormonalnego, co ma opłakane skutki dla osoby chronicznie niewyspanej.

Jak dbać o materac?

Odpowiednia pielęgnacja podłoża do snu to gwarancja możliwie jak najdłuższego cieszenia się swoim zakupem. Regularna zmiana pościeli to jedynie kropla w morzu, jeśli chodzi o kwestie typowo higieniczne. Ogromną rolę odgrywa również pranie pokrowca. Tkaniny, z których w dzisiejszych czasach tworzy się pokrowce to niesamowicie innowacyjne propozycje, które są przeznaczone do czyszczenia w warunkach domowych. Eksploatacja podłoża również ma ogromne znaczenie. Twardość podłoża do snu powinna być dopasowana do potrzeb i indywidualnych preferencji użytkownika, dzięki czemu eksploatacja nie będzie nadmierna. Podłoże do snu nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde.

Co jeszcze ma znaczenie, jeśli chcesz się cieszyć snem na najwyższym poziomie? Różnego rodzaju akcesoria sypialniane! Wybierz odpowiednią pościel, kołdrę, stelaż, ramę i poduszkę i sprawdź, jak wielką różnicę odczujesz! Dla przykładu, poduszka mała doskonale sprawdzi się u osób o niewielkim rozstawie barków.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/