Wyposażając sypialnię dwuosobową, musimy wziąć pod uwagę oczekiwania nie tylko nasze, ale także drugiego użytkownika. Z tego powodu zadanie to może być nieco utrudnione. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, urządzając sypialnie dla dwóch osób!

Jaki wybrać materac dla dwóch osób?

W każdej sypialni dla dwóch osób zawsze w centrum pomieszczenia powinno znaleźć się łóżko z materacem sprężynowym, które będzie w stanie zapewnić odpoczynek na najwyższym poziomie, nawet po ciężkim dniu. Wybór łóżka zazwyczaj zależy od naszych preferencji, jeśli chodzi o styl wnętrza oraz tego, jaką przestrzeń mamy do wykorzystania. Ale jaki kupić materac dla par? Tak, aby był wygodny dla obojga? Podczas wyboru podłoża do spania dla dwojga ważny jest rodzaj wypełnienia materaca, jego rozmiar oraz twardość. Do wyboru mamy materace piankowe oraz sprężynowe. W przypadku par bardziej rekomendowanie są modele z wypełnieniem sprężynowym, zbudowanym ze sprężyn multipocket lub kieszeniowych. Materace tego typu bardzo dobrze podpierają ciało i niwelują wszelkie drgania, jakie pojawiają się na powierzchni materaca. Twardość podłoża zawsze dopasowujemy do wagi osoby cięższej, ponieważ wtedy osoba lżejsza uniknie efektu zapadania się w kierunku drugiego użytkownika. Wiedząc już jaki rodzaj wypełnienia jest rekomendowany, można przejść do rozmiaru. Materac sprężynowy 200×200 będzie najlepszy, rozmiarem, ale dla dwojga sprawdzą się także modele węższe np. 160 × 200 cm lub 180 × 200 cm.

Wyposażenie sypialni dla dwóch osóbMeble do sypialni — jakich nie może w niej zabraknąć?

Urządzając sypialnie dla dwóch osób, wyposaż ją w garderobę, w której bez problemu przechowamy ubrania, czy inne niezbędne rzeczy. Natomiast w przypadku ograniczonej przestrzeni możemy postawić na komodę, w której umieścimy bieliznę i inne najpotrzebniejsze rzeczy osobiste. Jej blat może służyć jako toaletka lub biblioteczka. W sypialni powinno się również stawiać na akcenty, które nadadzą jej przytulności. Zainwestujmy w dwie szafki nocne obok łóżka, na których staną lampy emitujące ciepłe odcienie światła. Na łóżku położyć możemy poduszki dekoracyjne, a na podłodze dywan. Całość dopełnić powinny zasłony zaciemniające, które ułatwią zasypianie.

O czym jeszcze pamiętać, urządzając sypialnie?

Często podczas wyposażania sypialni, skupiamy się wyłącznie na zakupie odpowiedniego materaca i mebli. Jednak powinniśmy pamiętać również o pozostałych akcesoriach sypialnianych, takich jak: ergonomiczna poduszka, kołdra zapewniająca komfort termiczny oraz pościel wykonana z naturalnych materiałów. Poduszka, na której odpoczywamy, powinna zapewnić prawidłowe ułożenie głowy i karku. Warto przed zakupem zapoznać się z tym jaki model będzie właściwy pod kątem tego, w jakiej pozycji śpimy. Innowacyjny rozwiązaniem jest także poduszka przeciwzmarszczkowa, która oprócz wygody pomoże zadbać o zminimalizowanie powstawania zmarszczek, które pojawiają się w trakcie nocnego odpoczynku. Kołdra, w jaką zainwestujemy, musi spełniać swoje najważniejsze zadanie, a mianowicie zapewniać właściwy poziom termiczny. Dlatego możesz postawić na model z opcją lato-zima.

W sypialni dwuosobowej zawsze musimy postawić na kompromisy. Powinniśmy pamiętać, że jest to niezmiernie ważne, aby obydwie osoby, czuły się w niej komfortowo, ponieważ jest to miejsce, które ma dawać ukojenie po całym ciężkim dniu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/