Wybór tekstyliów sypialnianych wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy osoba zainteresowana zakupem jest alergikiem, a więc osobą o specjalnych wymaganiach dotyczących jakości wyrobu i łatwości czyszczenia go. 

Kołdra dla alergika – na co zwracać uwagę?

Kołdra antyalergiczna powinna być produktem wyjątkowym, posiadającym nieco inne cechy niż standardowe wyroby. Co jest w jej przypadku najważniejsze?

  • Wypełnienie. Najlepszym wyborem dla alergika jest kołdra syntetyczna stworzona z dbałością o szczegóły. Wnętrze tego typu jest przewiewne, dzięki czemu nie gromadzą się w nim roztocza i grzyby.
  • Poszwa. Materiał, z którego jest wykonana poszwa powinien być odporny na ścieranie i niewywołujący podrażnień. Najlepiej więc, gdy jest to tkanina dobrze znana, testowana w wielu sytuacjach.
  • Sposób prania. Alergicy powinni zwiększać częstotliwość prania swojej kołdry – dzięki temu mogą mieć pewność, że sypiają w bezpiecznym i czystym środowisku. Ważne jest więc to, aby istniała możliwość prania wyrobu w warunkach domowych.
  • Certyfikaty. Coraz więcej wyrobów jest dogłębnie badanych przez ekspertów w dziedzinie zdrowego i efektywnego snu. Wszelkie wyróżnienia powinny być szczególnie ważne dla osób uczulonych na kurz i roztocza – są bowiem pisemną gwarancją bezpieczeństwa konkretnego wyrobu włókienniczego.

Najlepszy wybór dla osoby uczulonej na kurz i roztocza

Kołdra antyalergiczna gwarancją higienicznego snuProducent Fit.4.Sleep stworzył wysokiej jakości produkt, który doskonale sprawdza się u wszystkich osób zwracających szczególną uwagę na rodzaj wypełnienia i poszycia tekstyliów sypialnianych. Spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania – kołdra antyalergiczna tej marki została bowiem wypełniona silikonowanym włóknem poliestrowym. Jego struktura nie zmienia się pod wpływem ścierania i zgniatania, dzięki czemu wyrób przez długie lata pozostaje w stanie nienaruszonym. Kołdra antyalergiczna Fit.4.Sleep jest niesamowicie przewiewna, dzięki czemu uniemożliwia rozwój grzybów, bakterii i pleśni wewnątrz wyrobu. Pokrycie produktu jest wykonane z wysokiej jakości mikrofibry, czyli materiału przyjemnego w dotyku i odpornego na ścieranie. Właściwości wyrobu zostały docenione przez ekspertów – otrzymał on certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest zasadniczym światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów.

Jak dbać o kołdrę antyalergiczną?

Kołdry antyalergiczne mają to do siebie, że dzięki swojemu syntetycznemu wypełnieniu mogą być prane w warunkach domowych. Wystarczy stosować się do informacji umieszczonych na metce od producenta – jego zalecenia są bowiem jedyną słuszną instrukcją. Niestosowanie się do nich może doprowadzić do zniszczenia wyrobu oraz nieprzyjęcia go w ramach gwarancji ze względu na nieprawidłowe użytkowanie. Kołdrę zaleca się prać minimum dwa razy do roku. Alergicy powinni jednak zwiększyć częstotliwość do trzech, a nawet czterech myć w ciągu roku. Regularne pozbywanie się wszelkich zanieczyszczeń sprawi, że sypialnia będzie miejscem jeszcze bezpieczniejszym i bardziej higienicznym.

Jesteś alergikiem, a nie wiedziałeś o kołdrach stworzonych właśnie z myślą o Tobie? A może poszukujesz nowych tekstyliów sypialnianych wysokiej jakości, które zmieszczą się w Twoim budżecie? Jeśli tak, odwiedź stronę Sleeping House i wybierz model zgodny ze swoimi potrzebami i preferencjami.