Każdy człowiek przesypia określoną liczbę godzin, aby móc prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Jednak, noworodki i małe dzieci potrzebują znacznie więcej czasu na wypoczynek. Z uwagi na to, rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób zadbać o komfortowy sen. Jak się okazuje, wystarczy zainwestować w materace dziecięce! Dlaczego? 

Dlaczego materace Hilding powinny znaleźć się w dziecięcej sypialni? 

W pierwszym okresie życia niemowlę przesypia nawet do 16 godzin na dobę, a roczne dziecko – około 12 godzin na dobę. Jest to związane z gwałtownym rozwojem oraz kształtowaniem się zarówno ciała, jak i umysłu dziecka, do którego napływają teraz nowe informacje. Z uwagi na to, warto zadbać o najwyższą jakość snu maluszka poprzez wyposażenie łóżeczka w materace Hilding od autoryzowanego dystrybutora, jakim jest ABC Snu. Dzięki temu gwarantujemy najmłodszemu członkowi rodziny nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również poprawny rozwój. Co więcej, tego typu produkty w prawidłowy sposób wspierają kręgosłup, umożliwiają mu najlepsze wsparcie. W ten sposób już w pierwszych latach życia redukujemy ryzyko rozwijania się wad postawy.

Czym charakteryzują się dobre materace dziecięce? 

Materace Hilding a sypialnia dzieckaCałą istotę podłoża do spania dla dziecka stanowi rodzaj wypełnienia, w końcu to właśnie on odpowiada za większość cech. Z uwagi na to pamiętajmy, aby wybierając model dla dziecka, postawić na wkład, który charakteryzuje się wysokim stopniem cyrkulacji powietrza. Uniemożliwi to gromadzenie się bakterii oraz rozwój pleśni, co jest bardzo ważne w utrzymaniu higienicznych warunków. Co więcej, tego rodzaju produkt powinien:

  • doskonale podpierać ciało małego użytkownika,
  • odznaczać się sprężystością,
  • szybko wracać do pierwotnego kształtu.

Decydując się na materace od ABC Snu, uwzględnimy również odpowiedni rozmiar wybranego modelu. Zależy on od wieku dziecka oraz miejsca, którym dysponujemy. Inną kwestią jest grubość determinowana wagą oraz pokrowiec.

Materace Hilding dla dzieci – na co uważać? 

Wybierając materace dziecięce, pamiętajmy, aby unikać modeli zawierających grykę, gdyż ułatwia ona gromadzenie się pleśni, a to nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Inną kwestią są toksyczne kleje, które stosowane są przy produkcji niektórych modeli. Na szczęście, decydując się na materace Hilding od ABC Snu, stawiamy na najwyższej jakości modele, które są w pełni bezpieczne dla dziecka. Każdy z nich posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, atesty oraz Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu mamy pewność, że nasz maluszek będzie mógł na nich zdrowo się wyspać. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio dopasować materac do dziecka, zarówno pod względem wypełnienia czy właściwości, jak i twardości.

Zakup materaca dla dziecka przyprawia rodziców o ból głowy – w końcu musi spełniać odpowiednie wymagania. Jednak warto poświęcić trochę czasu i wybrać najlepszy model dla maluszka, gdyż dzięki temu będzie mógł spokojnie wypoczywać, rosnąć i odkrywać świat.