Czy wiesz, że materac naturalny może zapewnić Ci komfort snu na najwyższym poziomie? Jeśli nie, koniecznie dowiedz się, jakie modele masz do wyboru i jakimi właściwościami się charakteryzują!

Dlaczego dobór odpowiedniego materaca jest tak ważny?

Materac ma ogromny wpływ na jakość snu. Ta musi być na możliwie jak najwyższym poziomie, aby każdy dzień był udany i produktywny. Na co należy zwracać uwagę podczas zakupów?Przede wszystkim na twardość wyrobu, która powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb – zależy głównie od wagi i wzrostu użytkownika, a także od jego osobistych preferencji. Nieodpowiednio dobrany materac może mieć wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Taki produkt utrudnia regenerację mięśni i rozluźnienie stawów, która jest szczególnie ważna w dobie pracy i nauki zdalnej. Problemy z zasypianiem również mogą być skutkiem nieprawidłowego podłoża do spania – wielogodzinne próby zaśnięcia lub potrafią być bardzo irytujące i definiować samopoczucie takiej osoby już na starcie dnia.

Hilding Nevada – z czego został wykonany?

Materace naturalne - pokochaj je dzięki modelowi Hilding NevadaJak wiadomo, to, co znajduje się wewnątrz materaca ma największy wpływ na poziom odczuwanego przez użytkownika komfortu. W przypadku modelu Hilding Nevada wierzchnią warstwę stanowi płyta naturalnego lateksu, czyli surowca pozyskiwanego z mleka kauczukowego. Znajduje się on po stronie materaca, której twardość ma być większa. W tej warstwie podłoża do snu wykorzystano starannie dopracowany system specjalnych otworów, który umożliwia swobodną wymianę powietrza. Dzięki temu materac oddycha i bardzo szybko odprowadza wilgoć. Lateks już od dłuższego czasu jest uznawany za surowiec, który nie ma sobie równych w zapobieganiu powstawania złóż szkodliwych mikroorganizmów i roztoczy domowych, dlatego można mieć pewność, że dzięki tej jednej warstwie higiena w sypialni wzrośnie. Druga strona podłoża to strona o średniej twardości, po której znajduje się pianka wysokoelastyczna HR. Jest to o tyle wyjątkowa warstwa, że została nasączona naturalnym olejkiem sojowym, który zastępuje chemiczne związki. Pomiędzy dwoma wcześniej wspomnianymi blatami znajdują się niezastąpione, siedmio-strefowe sprężyny kieszeniowe o zmniejszonej średnicy, które sprawiają, że Hilding Nevada doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika.

Dla kogo Hilding Nevada?

Jak wiadomo, materac należy dobierać zależnie od swojej wagi, wzrostu i indywidualnych preferencji. W przypadku większości modeli są jednak pewne, konkretne grupy osób, z myślą o których wyprodukowano dany materac. Nic się w tej kwestii nie zmienia, gdy użytkownik ma na oku materace naturalne. Na tej liście znajdują się:

  • pary, którym zależy na komfortowym śnie na podłożu dopasowanym do potrzeb zarówno jednej, jak i drugiej osoby,
  • pary o dużej różnicy wagowej, które docenią fakt, iż materac ugina się jedynie w miejscu nacisku, a nie na całej swojej powierzchni,
  • osoby z bólem kręgosłupa – Hilding Nevada dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała osoby śpiącej,
  • seniorzy, dla których komfort i bezpieczeństwo to dwa najważniejsze aspekty,
  • alergicy.

Na komfort snu wpływa cała masa czynników, od psychologicznych po te, które są czysto związane z warunkami panującymi w sypialni. Wybór odpowiedniego materaca to bardzo istotna kwestia wpływająca na komfort snu. Jeśli więc zależy Ci na tym, by był on na jak najwyższym poziomie, wybierz Hilding Nevada.

Materac Nevada, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/