Sauna parowa to urządzenie, którym zdecydowanie powinny zainteresować się osoby pragnące zadbać o swoją cerę. Jeśli zmagamy się z niedoskonałościami czy wypryskami, na pewno polubimy tę metodę. Dowiedz się, jak dokładnie działa sauna parowa do twarzy i jakie efekty zapewnia!

Czym jest sauna parowa?

Sauna parowa do twarzy wykorzystuje zasadę, która jest znana o wiele dłużej, niż mogłoby nam się wydawać. Już kilkadziesiąt lat temu wykorzystywano parę wodną w pielęgnacji. Mowa o tzw. parówce. Do miski wlewano gorącą wodę, a następnie pochylano się nad nią z głową przykrytą ręcznikiem. Takie działanie również przynosiło pozytywne efekty. Stwarzało jednak ryzyko poparzenia. Obecnie dostępne sauny parowe to urządzenia AGD, z których możemy swobodnie korzystać. Emitują one przyjemną mgiełkę, która korzystnie wpływa na naszą twarz. Możemy zetknąć się też na sauny parowe z funkcją jonizacji. Oznacza to, że wytwarzają one cząsteczki jonów. Ich cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. Posiadanie takiej sauny parowej sprawi, że kompleksowa pielęgnacja stanie się niezwykle prosta.

Jak działa sauna parowa?

Sauna parowa do twarzy - jak działa?Działanie sauny parowej jest bardzo proste. Wytwarza ona parę wodną, która przechodzi na naszą skórę. Jej głównym celem jest otwarcie porów. To bowiem sprawia, że możemy skutecznie pozbyć się łoju i sebum, które gromadzi się na powierzchni cery. Oprócz tego para wodna przyspiesza regenerację skóry i pomaga w walce z niedoskonałościami. Jej kolejnym atutem jest głębokie nawilżenie, jakie zapewnia. Dzięki niej skóra przestaje być szorstka i nieprzyjemna. Co istotne, wystawienie cery na działanie pary wodnej to wspaniały sposób na przygotowanie jej na przyjęcie kosmetyków. Tak przygotowana skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kremach czy olejkach. W ten sposób stosowanie ich staje się o wiele bardziej efektywne. Wykonanie parówki pozwala też na usunięcie bakterii, wirusów i stanów zapalnych. Warto zatem wykonywać ją w sezonie przeziębień. Nierzadko wykorzystuje się ją również do udrożnienia dróg oddechowych i wyleczenia infekcji. Nie ma wątpliwości, że po użyciu sauny parowej zauważymy, że nasza cera stała się bardziej błyszcząca, odżywiona i wypoczęta.

Dla kogo sauna parowa?

Sauna parowa, jeśli będzie prawidłowo stosowana, sprawdzi się u większości osób. Jedynie ci, którzy mają bardzo wrażliwą skórę lub widoczne naczynka powinni zrezygnować z tego zabiegu bądź wpierw skontaktować się z dermatologiem. Nie można jednak zaprzeczyć, że dla ludzi, którzy zmagają się z przesuszoną, napiętą skórą, będzie to zabieg marzeń. Dzięki niemu będą mogli poprawić stan swojej cery i odczuć ukojenie. Zimą, kiedy panują minusowe temperatury, nasza skóra jest szczególnie narażona na suchość. Warto zatem w tym czasie postawić na saunę parową. Sposób ten powinny rozważyć osoby, które cierpią na trądzik. Wiemy już, że para wodna pomaga otworzyć pory i oczyścić je z zalegających z nich zanieczyszczeń. W przypadku trądziku jest to niezwykle istotne. W końcu to nadmiar sebum jest odpowiedzialny za powstanie wyprysków. Należy jednak zachować szczególną ostrożność. Zbyt częste używanie sauny parowej może przynieść odwrotne efekty i przyczynić się do utraty nawilżenia skóry. Co więcej, jeśli osoba z trądzikiem nie oczyści dokładnie skóry przed zabiegiem, istnieje obawa, że bakterie rozpowszechnią się po jej skórze.

Jak korzystać z sauny parowej?

Zabieg sauny parowej może być prawdziwą przyjemnością. Warto jednak wpierw upewnić się, że dobrze się do niego przygotowaliśmy. Kluczowym elementem będzie oczyszczenie skóry. To coś, o czym muszą pamiętać wszyscy, nie tylko posiadacze trądziku. Najlepiej będzie postawić na oczyszczanie dwuetapowe. Oprócz standardowego płynu lub mleczka do makijażu wykorzystajmy ponadto żel oczyszczający. Kiedy już będziemy mieć pewność, że nasza skóra jest czysta, możemy przyłożyć ja do pary wodnej. W przypadku elektrycznego urządzenia najpierw trzeba napełnić je wodą i włączyć. Pozwólmy, aby para wodna oddziaływała na naszą skórę nie dłużej niż piętnaście minut. Po tym czasie możemy nałożyć na nią nasze ulubione kosmetyki, takie jak serum czy krem regenerujący. Jeśli jednak przygotowujemy parówkę w tradycyjny sposób, na początku musimy wlać do miski gorącą wodę. Dobrze, aby była ona mineralna lub przefiltrowana. Twarz przykładamy na tyle blisko, aby dotarła do niej para wodna. Trzeba jednak uważać, aby nie dotknąć gorącej wody. Konieczne jest też dokładne zakrycie głowy ręcznikiem. Dzięki temu para nie będzie uciekać.

Jak jeszcze zadbać o cerę?

Nie ma wątpliwości, że sauna parowa może być świetnym sposobem na to, aby poprawić stan naszej cery. Nie zapominajmy jednak, że samo stosowanie sauny parowej nie wystarczy, aby mieć piękną i idealną skórę. Należy zadbać też o inne elementy. Niezwykle ważna będzie codzienna pielęgnacja. Powinniśmy uwzględnić w niej różne kosmetyki, które zadziałają kompleksowo. Zwróćmy szczególnie uwagę na oczyszczanie. Aby pozbyć się makijażu, sam płyn do demakijażu może nie być wystarczający. Postawmy dodatkowo na żel do mycia lub olejek, który dokładnie oczyści naszą skórę z zanieczyszczeń. Wykonując wieczorną pielęgnację, zanim pójdziemy spać, dajmy trochę czasu kosmetykom na wchłonięcie. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że krem zostanie na naszej poduszce, zamiast na twarzy. Warto też upewnić się, czy pościel, na której śpimy, jest czysta i świeża. Okazuje się, że może to znacząco wpłynąć na stan naszej cery. Jeśli nasza skóra ma bezpośredni kontakt z brudną, pełną bakterii i zanieczyszczeń pościelą, musimy liczyć się z tym, że mogą pojawić się na niej wypryski i różne niedoskonałości. Aby temu zapobiec, musimy regularnie prać i wymieniać pościel. Dopilnujmy też, aby wybrane przez nas materiały cechowały się przewiewnością i dobrą cyrkulacją powietrza. Na te cechy warto zwrócić też uwagę podczas wyboru materaca. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz sen będzie jakościowy i komfortowy. Szukając sprawdzonych modeli materaców, odwiedźmy stronę sleepinghouse.pl lub sklep stacjonarny w Katowicach, gdzie znajdziemy produkty takich producentów jak hilding.pl.

Nie można ukryć, że problemy z cerą mogą przyczynić się do zmniejszenia pewności siebie. Na szczęście mamy różne sposoby na to, aby zadbać o naszą skórę i szybko poprawić jej wygląd. Dla wielu osób to sauna parowa do twarzy będzie strzałem w dziesiątkę, który pozwoli im cieszyć się piękną cerą!